Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Tel

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

Omlazená závodní sezóna Alltraining.cz týmu v roce 2019

Publikováno | Sdílet:

Omlazená závodní sezóna  Alltraining.cz týmu v roce 2019

Team Alltraining.cz letos vstoupil do své jedenácté sezóny. I po velmi úspěšné sezóně 2018, která byla historicky výsledkově nejlepší za doby Alltraining.cz, měli noví mladí závodníci nastavenou laťku hodně vysoko. I přesto ale dokázali navázat velmi dobrými umístěními i v letošní sezoně 2019.

Jak bylo zmíněno na začátku, oproti roku 2018 došlo k velkému omlazení a generační obměně celého týmu. Noví, právě s cyklistikou začínající, mladí závodníci s perspektivní budoucností se vesměs s jejich první pořádnou sezónou popasovali na výbornou.

Společnými silami dokázali vybojovat v letošní sezóně 2019: 

22 x 1. místo

8 x 2. místo

6 x 3. místo. 

K těmto podiovým výsledkům  celkově dokázali jezdci teamu Alltraining.cz být 87x v Top 10, což tým řadí mezi úspěšné české celky.

Omlazená generace začínajících cyklistických závodníků především ve věku 14 – 23 let se zaměřila zejména na závody seriálu Kolo pro Život, které se stalo jejich prioritou. Na kratší trase C, do které věkově patřili se neztratili a dokázali vzorně reprezentovat náš tým na předních pozicích nabitého startovního pole.

Nejlepším našim závodníkem se stal Oliver Lang, který dokázal nasbírat pět pódiových míst (1x1. a 4x2.místo) a podařilo se mu v celkové klasifikaci seriálu Kolo pro Život vybojovat 3. místo. Nejlepším závodem v jeho sezóně byl závod v Ralsku - Ralsko MTB Tour České spořitelny, kde vítězně ovládl svoji kategorii.

Velmi dobře nás reprezentovali po celou sezónu, závod od závodu se zlepšující se, Vojtěch Raab, Jakub Švandrlík a Dominik Sulek, který ukázal svoji sílu v závodě Vysočina Arena Tour České spořitelny, kde skončil na vynikajícím 12. místě. Jakub Švandrlík, jež vybojoval v sezóně v seriálu Kolo pro Život 3x top deset, ve své kategorii měl v polovině sezóny smolný pád, který ho přibrzdil ve skvěle rozjeté sezóně. I tak dokázal na závodě Šumavský MTB maraton České spořitelny vybojovat 5. místo. Všichni jmenovaní dokázali v průběhu sezóny, že jejich výkonnost stále roste a jejich poctivým tréninkem jsou příslibem budoucích výborných výsledků.

Za svým očekáváním zůstal Tomáš Puhlovský, který po skvělém úvodu bikové sezóny, kde obsadil 2x místo v Top 10 (6. Orlík Tour Kooperativy, 8. Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO) ztratil motivaci trénovat a jeho výkonnost po další část sezóny měla sestupnou tendenci.

Velké zlepšení v průběhu sezóny prokázal Adam Stibal, který k nám přestoupil v polovině sezóny a jako jediný z mladých závodníků měřil síly na dlouhých trasách seriálu. Mezi jeho nejlepší výsledky patří na trase C dvě pódiová umístění –(Praha - Karlštejn Tour České spořitelny  - 2. místo, Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO – 3. místo), Na trase B na dlouhých trasách 9. místo v kategorii na Ralsko MTB Tour České spořitelny.  V seriálu KPŽ vybojoval celkově 29. místo v kategorii. Adam nás vzorně reprezentoval i na silnici. 

Na dlouhých trasách ho v seriálu Kolo pro Život doplnil Petr Hotovec, který v našem týmu prožil svoji první cyklistickou sezónu. Jeho nejlepším výsledkem bylo 24. místo na Author pražské padesátce. V seriálu Kolo pro Život byl nejlepší výsledek na Orlík Tour Kooperativy, kde obsadil 6. místo ve své kategorii.

V konci sezóny se do týmu postupně přidával Daniel Mlejnek, který se pod systematickým tréninkovým vedením dokázal svoji výkonností dostat mezi nejlepší závodníky týmu a jeho skvělé výkony jsou velkým příslibem budoucnosti. V sezóně 2019 dokázal v seriálu Kolo pro Život vybojovat 10x umístění v Top 12 a 6x vybojovat stupně vítězů na trase C.

Mezi ženami nás velmi pěkně reprezentovala Kateřina Kotrčová, která od loňského roku udělala výrazný výkonnostní posun a jako cyklistka nováček dokázala v letošní sezóně vybojovat 1x 1., 1x2. a 3x3. místo. Nelepším závodem pro ní byla Plzeňská MTB 50 Kooperativy, kde suveréně ovládla svoji kategorii. Velmi dobrých výsledku po celý rok dosahovali i jezdci našeho hobby teamu. Všem v průběhu sezóny ukazovali svými výkony, že trénovat chytře se vyplácí. 

Nejúspěšnějším jezdcem se stal Luděk Jambor, který dokázal vybojovat  7x umístění v Top 10 své kategrie. V seriálu Kolo pro Život vybojoval 2x umístění v top 10 (Praha - Karlštejn Tour České spořitelny – 7., ČT Trans Brdy -9. místo na trase C). Nejlepším výsledkem bylo 3. místo v závodě - Miřejovický vyhnívák.

Nejúspěšnější ženou hobby týmu se stala Hana Podradská, která jako novopečená maminka dokázala na závodech pravidelně bojovat o stupně nejvyšší. Vybojovala 3x 3. místo (Praha - Karlštejn Tour České spořitelny, Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO, Šumavský MTB maraton České spořitelny a celkově v celém seriálu vybojovala 8. místo. 

Velké poděkování za vzornou nejintenzivnější celoroční reprezentaci patří Vladislavu Čebišovi, Miroslavu Bachovi, Jiřímu Krejčímu, Luborovi Kosičkovi a Haně Podradské, kteří odjezdili nejvíce závodů seriálu Kolo pro Život a svými výkony ukázali jak systematický trénink vede k rostoucí fyzické kondici a zlepšení zdraví.

Jediným můžem, který nás reprezentoval i v zimních měsících v cyklokrosu byl závodník kategorie Mastes Ivan Šípal. Tento dlouholetý závodník našeho týmu, úřadující mistr republiky 2018 v této disciplíně, opět výrazně přispěl k rozšíření medailové sbírky, kdy nasbíral v zimním období 13 prvních míst. Svoji úspěšnou sezónu zakončil v prosinci mistrovským závodem, kde se mu podařilo úspěšně obhájit titul i v roce 2019.

Výsledkový závodní kolotoč doplnili i naši metodici a trenéři vynikajícími výsledky. Adam Ptáčník a Vojtěch Beran se zaměřili jak na silniční závody, kde se snažili držet krok s elitními jezdci (Vojtěch Beran vybojoval 1x1. místo v závodě Giro de Zavadilka, 1x2. místo na mezinárodním závodě GP Porreres). Tak oba jako rádci na trati pomáhali našim mladým závodníkům s jejich závodním projevem.  Oba ukázali, že i trenér umí být dobrý závodník. 

Adam Ptáčník vybojoval 2x 1. místo v Znojmo Burčák Tour Kooperativy na trase C a Ralsko MTB Tour České spořitelny – sprint.  Vojtěch Beran v závodě ČT Trans Brdy vybojoval 3. místo v seriálu Kolo pro Život, když dorazil s elitními závodníky celkově 9. na trase B. Velmi úspěšnou sběratelkou medailových umístění se stala Tereza Beranová, která jako novopečená maminka dokázala vybojovat neuvěřitelných 6 prvních míst ze 7. cyklistických startů. V seriálu Kolo pro Život 3x 1. místo (Manitou Železné hory Cardion, Znojmo Burčák Tour Kooperativy, Ralsko MTB Tour České spořitelny – sprint) a v silničním závodě Giro de Zavadilka během 3 dnů vybojovala další 3 první místa a výrazně tak pomohla k vítězným úspěchům celého týmu.

CELKEM - MLÁDEŽ:

Nejlepším sběratelem prvních míst se stal Oliver Lang (1x první místo) před Kateřinou Kotrčovou. Nejúspěšnějšími medailovými sběrateli týmu se stali Oliver Lang s pěti medailemi společně s Kateřinou Kotrčovou (5x) a Adamem Stibalem (2x).

CELKEM - TÝM ALLTRAINING: 

Nejlepším sběratelem prvních míst se stal Ivan Šípal (13x první místo), před Terezou Beranovou 6x první místo, Adamem Ptáčníkem 2x první místo, Oliver Lang, Kateřina Kotrčová, Vojtěch Beran všichni 1x první místo. 

Nejúspěšnějším medailovým sběratelem týmu se stal stal s 13 medailemi Ivan šípal před Terezou Beranovou se 6 medailemi. Pět medailových umístění vybojoval společně s Kateřinou Kotrčovou také Oliver Lang. Dále 4x  Jambor Luděk, 3x Vojtěch Beran, Adam Ptáčník a Stibal Adam (2x).

Všem členům Alltraining.cz  racing teamu (Oliver Lang, Adam Stiebal, Dominik Sulek, Jakub Švanrlík, Kateřina Kotrčová, Tomáš Puhlovský) i Alltraining.cz hobby teamu (Vojtěch Raab, Hana Podradská,Ladislavu Čebišovi, Miroslavu Bachovi, Jiřímu Krejčímu, Luděk Jambor, René Urban, Kosička Lubor, Aleš Rychtera, Martin Gesiler, Zdeněk Víšek) patří velké poděkování za skvělou reprezentaci, která většině závodníků ukázala, že pravidelným a cíleným tréninkem se dostali všichni členové do popředí startovního pole, kde pravidelně obsazují velmi pěkná umístění.

Děkujeme i všem sponzorům a partnerům teamu (zejména: Alltraining.cz, Lawi, BMC, Nutrend, Garmin), že nám umožnili dokázat, že jsme byli jedním z nejúspěšnějších týmů sezóny 2019. 

Naším předsevzetím do sezóny 2020 je stát se úspěšným týmem v roce 2020 a bojovat o TOP 5 na KPŽ v Team Prestige Trophy.

Za team Alltraining.cz

Mgr. Vojtěch Beran/ trenér

Mgr. et Mgr. Tereza Beranová/ fyzioterapeutka

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT