Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz

Kemp MTB techniky v Bikeparku v Kouty s mnoho zážitky a skvělou náladou!

Publikováno | Sdílet:

Na závěr sezony se uskutečnil poslední MTB kemp techniky v Bikeparku Koutech nad Desnou, který se konal v termínu 6.- 8.10.2017. Počasí nám úplně nepřálo, ale i tak jsme si skvěle zajezdili a využili náročné podmínky ke zlepšování techniky.

Kemp jsme zahájili v pátek odpoledne, kdy jsme naše účastníky seznámili, se vším během tří dnů čeká a nemine. Již od prvního pohledu na všechny, bylo vidět, že se všichni velmi těší na pořádnou bajkovačku a ta v Koutech dle mého názoru je jedna z nejlepších v ČR.

Abychom mohli využít potenciál místního Bikeparku a jeho úžasné Singletraily, začali jsme systematicky od samotných základů pod vedením trenéra Vojty Berana, jako je poloha jezdce, zvedání předního a zadního kola, přes prudké výjezdy a sjezdy až po samotný skok. Velkým benefitem tohoto kempu je, že naši účastnici nemusí šlapat na vrchol kopce, ale využíváme místní lanovku a soustředíme se především na nácvik techniky pří jízdě z kopce.

Bylo krásné vidět, jak se během tak krátké chvilky zlepšují. Protože Bikepark bez klopených zatáček by nemohl existovat, zaměřili jsme se také na nácvik správného projetí a zvolení optimální stopy pro rychlý a bezpečný průjezd. Protože chceme našim účastníkům co nejvíce přiblížit cyklistiku a vše co s ní souvisí, neopomíjíme ani přednášky na různá sportovní témata, jako je systematický trénink, výživa, posed na kole a jeho údržba.

Po přednášce následoval videocoaching, který odhalí všechny nedostatky nebo naopak vyzdvihne vytříbenou techniku. Nezanedbáváme ani zdraví našich účastníků, protože v Alltraining.cz víme, že je nedílná součást sportu a proto máme nachystané také regenerační procedury, jako je miostimulátor Compex a především masáže. Pro správné nastartování organismu byla každé ráno na plánu rozcvička s posilováním a protažením.

Na úplný závěr jsme pro naše účastníky nachystali překvapení v podobě krátkého závodu, aby si vyzkoušeli všechny prvky techniky, které se naučili v praxi a především v závodním tempu. Po závodě jsme oficiálně kemp ukončili, rozdal diplomy a rozloučili se s posledními účastníky letošních MTB kempů techniky.

Již teď se těšíme na příští sezonu! Na závěr musím dodat, že se zde sešla skvělá parta nadšených cyklistů a bylo krásné sledovat, jak velký kus práce za tak krátký čas udělali. To je co nás moc těší a proč to děláme!

Kdo by se chtěl ohřát a prodloužit si léto, můžete a námi vyrazit na podzimní silniční kemp na Mallorce v termínu 27.10 – 5.11.2017.

A jak to viděli účstníci?

Jarda pronikl do pořádného bikingu

Ahoj Vojto, camp MTB techniky byla pro mě první taková důkladná zkušenost, celkem jsem si myslel, že na kole jezdit umím, ale zde jsem se přesvědčil, že to nebyla až tak pravda. Naučil jsem se hodně nových věcí a to v hodně těžkých podmínkách, dešti a zimě. Celý camp byl výborně připravený, odborně vedený a hlavně v kamarádském duchu. Co mě hodně potěšilo, byl váš maximální zájem, abychom si něco z campu odnesli. Ještě jednou díky za celý i když náročný víkend. Jarda


Mladík Dan si užil kemp naplno!

Cyklistického kempu v Koutech som sa zúčastnil preto, aby som sa na biku opäť ničo nové naučil, porovnal sa s inými a vyskúšal si známe cyklotraily v tomto peknom stredisku. Samozrejme som chcel aby ma na živo videl a mohol otestovať aj tréner Vojto Beran. 
Po príchode do kempu, kde ma doviezol môj otec som mal malé obavy, lebo som bol najmladším 13r. účastníkom a okrem parťáka Dávida 15r. boli s nami samí dospelí.
Moje obavy však rýchlo pominuli hneď po tom, čo som dostal na privítanie plnú tašku darov a navyše ma do kolektívu prijali ako seberovného.  Počas 3 dní sme sa fakt naplno venovali cyklistike. Venoval sa nám 3 členný tím Vojta, Adam, a mechanik... meno som si žiaľ nezapamätal(ale bol úžasne šikovný). Tréning mal teoretickú a praktickú časť. Vojao so svojim tímom sa nám neustále venovali, mali sme vešmi poučné prednášky a zároveň sme veľmi intenzívne jazdili. Neustále sa o nás individuálne starali.

Z domu z ďalekého Východného Slovenska som si zobral aj kopec náhradného materiálu, ktorý som však nakoniec ani nepotreboval, lebo pri poruche mi chlapi ihneď vymenili čo bolo treba, a poruchy ako ohnutá pätka odstránili za pár minút. Pri mojom šťastí 3x defekt za 3 dni a spomínaná ohnutá pätka, by som si bez nich len ťažko poradil. Počas priebehu kempu nás dokonca natáčali na vidozáznam a následne po večeroch pri disusii sme mohli vidieť čo robíme dobre alebo zle. Odborné rady mi veľmi pomohli. Po dvojdňovej námahe som si užil masáž:) aj pobyt na regeneračnom masážnom prístroji čo mi pomohlo sa po dvoch náročných dňoch naštartovať na posledný finálny. Posledný deň sme si ešte aj trochu zasúťažili a podarilo sa mi dokonca vyhrať nejaké ceny. Počas celého kempu bola veľmi dobrá nálada a tím Alltraining mal vždy úsmev na tvári. Takúto skúsenosť odporúčam nielen starším, ale aj mladším ako som ja, lebo som sa vôbec necítil stranou, naopak! Všetci sa o mňa starali. Ak budem mať v budúcnosti šancu, určite si nejaký ďalší kemp s Alltraining vyskúšam. Chlapi ďakujem vám:) Dan

Petr překona v Koutech sám sebe!

Slovu "hodnocení" bych se chtěl vyhnout, to myslím přijde až s odstupem. Teď je to moc živé, takže to je spíš o pocitech. Ze všeho první, co mě od včerejška a přes celý dnešní den nejdříve napadne, je fyzická náročnost.Pro člověka, který pravidelně necvičí je to těžké. Člověk si uvědomí, že to není jen o tom, dvakrát týdně si sednout na kolo a jet.

 Vedení kempu je profesionální, nechcete odpustit nic ani přes naše brblání a nám to pomáhá zahodit pochyby a nedůvěru v sebe sama. Nakonec z toho vzejde dobrý pocit a dobrá nálada v celém kolektivu. Celé ty tři dny jsem si užil. Odpočinul jsem si od práce a myslel jen na ježdění. Ubytování bylo příjemné, jídlo dobré. Škoda,že nejsem mladší a cílevědomější. Nasadíte do člověka chuť dělat to pořádně. Ale žádné předsevzetí si dělat nebudu. Pokusím se nezapomenout moc z toho, co jsem stačil pochytit a prostě to při ježdění zkoušet.Třeba na to za čas nebudu muset myslet a budu si to jen užívat. Ještě jednou Vám všem děkuji. Petr Stolz

KOMPLETNÍ REPORTÁŽ NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT