Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz

Mallorca na kole

Pojeďte s námi na Mallorcu! Zažít nezapomenutelný cyklistický kemp pro nadšené cyklisty a cyklistky i celou rodinu. Když Mallorca, tak s tréninkovým a rehabilitačním centrem Alltraining.cz! Využijte nově časovou, věrnostní, studentskou, či skupinovou slevu a pojeďte s námi na kemp.

Chcete poradit s výběrem kempu? KONTAKTUJTE NÁS +420 777 87 10 45

VŠE O KEMPU

JIŽ PO PATNÁCTÉ JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI TRÉNINKOVÉ KEMPY, JAK PRO POLYKAČE KILOMETRŮ, TAK PRO NADŠENÉ CYKLISTY A CYKLISTKY, I CELOU RODINU.

Vyrazte na cyklistický kemp na Mallorce. Zvolte úměrnou fyzickou úroveň a užijte si  kemp naplno! S námi si užije Mallorcu úplně každý. Na všech  tréninkových pobytech zapomenete na stres a plně se budete moci vnořit do svých sportovních snů a cílů. Celodenní „all inclusive“ tréninkový a regenerační program je zárukou kvality a nejvyšší odbornosti v oblasti sportu. Program je připraven jak pro aktivní výkonnostní cyklisty, kteří hltají kilometry a pravidelně absolvují každý víkend cyklistický maraton, tak i pro požitkáře, kteří si chtějí sportovní dovolenou užít v pohodovém rytmu v partě kamarádů. Bát se nemusí ani úplní cyklističtí začátečníci, které za týden zasvětíme do tajů silniční cyklistiky a zábavně si užijí sportovní dovolenou ve skvělé partě.

 

ALL INCLUSIVE TRÉNINKOVÉ A REGENERAČNÍ SLUŽBY

Budete mít k dispozici tréninkové a regenerační služby. Užijete si profesionální komplexní péči, vyvarujete se tréninkových chyb a necháte své tělo plně regenerovat.


Čeká na Vás celodenní propracovaný tréninkový program s profesionální péčí týmu trenérů pod vedením zkušeného trenéra a odborníka Mgr. Vojtěcha Berana. Zvýšíte efektivně svoji kondici, a ještě si užijete na své sportovní dovolené spoustu legrace. Hned druhý den po příjezdu do hotelu absolvujete zátěžový test, nastavíme Vám správný posed a dle aktuální výkonnosti Vás rozdělíme do několika tréninkových skupin. Každá skupina bude mít svého trenéra, bude systematicky trénovat, zvyšovat kondici a užívat si mallorské přírody správnými tréninkovými dávkami a intenzitou.


Po tréninku se o Vaši regeneraci postará fyzioterapeut, masér či wellness centrum v hotelu. Večerní program vyplní zajímavé přednášky a debaty z oblasti cyklistického tréninku, výživy a regenerace od odborníků z tréninkového centra Alltraining.cz. Máme pro Vás připraveny i besedy s pozvanými hosty (v historii byli našimi hosty na kempu naši nejlepší cyklisté, například Zdeněk Štybar, František Raboň, Peter a Martin Velitsové, Kristián Hynek, Pavel Boudný, Jiří Ježek, Leopold König, Jan Bárta, Milan Kadlec a závodníci Dukly Praha).

 

DÁRKY, IONTOVÉ NÁPOJE, MECHANIKA A DOPROVODNÉ VOZIDLO

Čeká na Vás spousta dárků, testování, iontové nápoje, mechanik a doprovodné vozidlo na každý trénink.

Od  partnerů dostanete malý dárek, který zpříjemní Váš pobyt na kempu. Na trénink pro Vás máme připraveno neomezené množství iontových nápojů od firmy Nutrend. Nebudete se muset starat ani o zapůjčené kolo, mechanik ho po každém tréninku připraví na následující den. Nebude chybět ani doprovodné auto, které bude vždy nablízku a pomůže v případě nouze, defektu či budete-li potřebovat doplnit energii na další část tréninku. K dispozici bude i fotograf, který vystihne v momentkách každého z Vás i celou atmosféru tréninkového kempu. Během celého pobytu budete mít možnost testovat novinky a veškeré výrobky od partnerů kempu.

 

KOLA BMC A COLNAGO PRO KAŽDÉHO

Budete trénovat na kolech prémiové švýcarské značky BMC, kolech vítězů Tour de France, olympiád a mistrovství světa a nově můžete vyzkoušet legendární italskou značku COLNAGO.


Nemáte-li své vlastní silniční kolo, nevadí, prohánět se po celou dobu pobytu budete na celokarbonových závodních kolech BMC Teammachine a BMC Roadmachine! Navíc ještě každý účastník kempu bude mít možnost otestovat i top modely silničních kol BMC a Colnago.


Na dovolenou pohodlně vyrazíte jen s malým batůžkem a starost s odvozem či častým poškozením kol při přepravě Vám odpadne. Kolo budete mít nastaveno přímo na svou postavu podle předem zaslaných mír. Nikdy se nestalo, že bychom měli klienta, kterému by zapůjčené kolo nesedělo. Na kemp může vyrazit úplně každý, i ten, kdo silniční kolo nevlastní. A pokud se rozhodujete pořídit si nové silniční kolo, budete mít ideální možnost vyzkoušet si celokarbonové silniční kolo BMC nebo Colnago během několikadenního tréninku a důkladně otestovat jeho kvality.

 

UBYTOVÁNÍ V HOTELU JAVA****

Kvalitní zázemí je základem pro  kempy. Proto vás přivezeme do exkluzivního čtyřhvězdičkového hotelu v bezprostřední blízkosti pláže s moderním wellness zázemím a prvotřídním stravováním. 

 

Hotel Java řetězce BG Hotels je situován v klidnější části mezi oblíbenými letovisky Playa de Palma a El Arenal. Hlavní město Palma de Mallorca je vzdáleno cca 15 km. Při malé obsazenosti prvního jarního kempu (v únoru) je možné, že bude využit jiný hotel odpovídající úrovně.

 

Pro sportovce jsou v hotelu ideální podmínky. Je zde kompletní wellness zázemí s vnitřním bazénem, saunou a fitness. Hotel je přizpůsoben cyklistům, a zejména v jarních měsících ho navštěvuje mnoho cyklistů z celého světa, včetně profesionálů a ProTour týmů. 

 

Přestože se jedná o větší hotel, vládne zde klidná, rodinná atmosféra umožňující bezproblémovou pohodovou relaxaci. Mezi standardy patří krásné, prostorné dvoulůžkové pokoje a prvotřídní jídlo formou švédských stolů (polopenze), které nezklame profesionálního sportovce ani gurmána, jenž rád ochutná všechny připravené pokrmy. Mezi další lákadla patří vnitřní vyhřívaný bazén, sauna, fitness, internet, cyklistické zázemí pro kola, zahrada vhodná pro relaxaci a skvělá cyklistická atmosféra. 

AKTIVNÍ PROGRAM PRO DOPROVOD (S MOŽNOSTÍ HLÍDÁNÍ DĚTÍ)

Nenechávejte své protějšky doma a udělejte si skvělou dovolenou na tréninkovém kempu společně.


Pro Vaše drahé polovičky jsme připravili aktivní cyklistický celodenní program vedený trenérem, včetně stejných benefitů, jako máte Vy. Užijí si tak sportovní dovolenou a odpočinou si od všedních povinností, a zapracují i na své kondici. Mají tak jedinečnou možnost užít si sportování naplno bez starostí.


Váš doprovod může využít i hlídání malých ratolestí (od 5 let) a plně se vrhnout do každodenně vedeného sportovního programu převážně ve skupině žen s aktivním programem. Udělají si pěkný výlet po mallorských silničkách, zdokonalí techniku jízdy pod vedením trenéra a zapracují na zvýšení celkové fyzické kondice. Večer pak určitě rády využijí služeb fyzioterapeuta či maséra a nechají své tělo regenerovat, aby si odpočinulo do dalšího dne plného sportu.


Pozor: Hlídání je v nabídce pouze pro vybrané termíny kempů jaro 2023 a v případě, že bude 5 a více dětí.

 

PROGRAM PRO MALÉ ZAČÍNAJÍCÍ CYKLISTY

Máte doma začínajícího cyklistu od 10 do 14 let, který se chce vrhnout do závodění a cyklistika ho baví?


Neváhejte a vezměte své dítě s sebou na kemp a my jej ve skupině vrstevníků naučíme správné základy jízdy na kole tak, aby hravě zvládlo jízdu v terénu, osvojilo si základní cyklistické návyky a dovednosti, a kolo se tak pro něj stalo zábavným a bezpečným sportem, který ho bude bavit stále více. Kolo na kemp vašim začínajícím malým bikerům také zapůjčíme. Program je složen z každodenních vedených tréninkových lekcí v rozsahu 2–5 hodin denně po dobu tréninku dospělých, kde děti projdou kompletní metodiku nezbytných cyklistických dovedností, které později využijí v každodenní praxi.


Pozor: Program je v nabídce pouze v termínech Bike Holidays a kolo lze zapůjčit pouze dětem nad 150 cm.

 

POBYT PRO DOPROVOD BEZ AKTIVNÍHO PROGRAMU

V případě zájmu Vám nabízíme pobyt i pro Vaši partnerku či partnera za příznivou cenu bez společného celodenního tréninkového programu.


Může využít cvičební program (kondiční či zdravotní cvičení, program pro redukci hmotnosti nebo zvýšení fyzické kondice) vedený fyzioterapeutkou či trenérem při ranním cvičení na pláži nebo při odpoledním protažení.


Program pro partnerku účastníka kempu je zdarma v rozsahu cca 1 hodiny denně.

 

PŮJČOVNA KOL A OBCHOD

Půjčíme Vám kola BMC/ COLNAGO a nabídneme služby mechanika. V obchodě si můžete zakoupit kompletní sortiment výživových doplňků Nutrend, cyklistické a volnočasové oblečení Lawi a cyklistické doplňky (rukavice, helmy, pumpičky, duše aj.).

 

Pořadatel

  • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. pro Vás kemp zprostředkuje.

.

  .

Hotel Java ****

Kvalitní zázemí je základem každého vydařeného kempy. Zázemí tvoří exkluzivní čtyřhvězdičkový hotel v bezprostřední blízkosti pláže s moderním wellness zázemím a prvotřídním stravováním. 

Hotel Java řetězce BG Hotels je situován v klidnější části mezi oblíbenými letovisky Playa de Palma a El Arenal. Hlavní město Palma de Mallorca je vzdáleno cca 15 km. Při malé obsazenosti prvního jarního kempu (v únoru) je možné, že bude využit jiný hotel odpovídající úrovně.


Pro sportovce jsou v hotelu ideální podmínky. Je zde kompletní wellness zázemí s vnitřním bazénem, saunou a fitness. Hotel je přizpůsoben cyklistům, a zejména v jarních měsících ho navštěvuje mnoho cyklistů z celého světa, včetně profesionálů a ProTour týmů.


Přestože se jedná o větší hotel, vládne zde klidná, rodinná atmosféra umožňující bezproblémovou pohodovou relaxaci. Mezi standardy patří krásné, prostorné dvoulůžkové pokoje a prvotřídní jídlo formou švédských stolů (polopenze), které nezklame profesionálního sportovce ani gurmána, který rád ochutná všechny připravené pokrmy. Mezi další lákadla patří vnitřní vyhřívaný bazén, sauna, fitness, internet, cyklistické zázemí pro kola, zahrada vhodná pro relaxaci a skvělá cyklistická atmosféra.


 

Hotel: 249 pokojů, 8 pater, vstupní hala s recepcí, 2 výtahy, restaurace, bar, konferenční sál, kde bude naše sportovní a regenerační zázemí, garáž na kola.
Areál: bazén, bar, terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.
Pláž: dlouhá písečná pláž Playa de Palma s pozvolným vstupem do moře cca 80 m, lehátka a slunečníky za poplatek.
Pro děti: brouzdaliště, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).
Wellness zdarma: vnitřní vyhřívaný bazén s tryskami a fitness.
Služby za poplatek: sauna, hotelové masáže, zkrášlující a relaxační procedury, biliár (vstup do fitness a sauny od 14 let).
Internetové připojení: za poplatek, internetový koutek, WiFi v areálu hotelu a na pokoji.
Maximální obsazenost: dvoulůžkový pokoj (DR) 2 dospělí + dítě (do 10 let).

Ceník samostaného ubytování

cena/osobu/noc
březen duben   květen
 září
říjen/listopad
jednolůžkový pokoj
2 650 Kč 

 2 850 Kč

2 420 Kč
5 700 Kč
2 900 Kč
dvoulůžkový pokoj
1 350 Kč
1 450 Kč 1 450 Kč
2 850 Kč
1 450 Kč
příplatkové služby  výhled na moře od 4. patra: 290 Kč/den/osobu
děti  (2- 10 let) 70% ceny, dle termínu
děti do 2 let zdarma

 

 

  .

Vyrazte na cyklistický kemp na Mallorce ve správnou dobu. Zvolte úměrnou fyzickou úroveň a užijte si kemp naplno!

V nabídce jsou tréninkové kempy jak pro polykače kilometrů, tak pro nadšené cyklisty, cyklistky i celou rodinu. S námi si užije Mallorcu úplně každý!

 

Mallorca v únoru a březnu 

Stabilní průměrná teplota 20–27 °C, slunečné počasí, vítr slabší, spíše nárazový, se změnou počasí, nejčastější dress code: dres + kraťasy (občas vesta, občas návleky na ruce a nohy), koupání v studenějším moři (17 °C), jarní rozkvetlá příroda se svěžími barvami a jarním nádechem.


STARTER

 4. – 17. 3. 2024       8.3. – 17. 3. 2024 
 

Nejlepší start do sezony pro aktivní, pravidelně trénující cyklisty a hobby závodníky, kteří si chtějí zkrátit zimu a připravit se kvalitně v teple na další sezonu. Dále pro všechny výkonnostní cyklisty, kteří se rádi zúčastní závodů (maratonu), či jen celoročně systematicky trénují v partě s kamarády a chtějí si zlepšit fyzičku. Termín je vhodný i pro ty, kteří plánují jarní tréninkový pobyt na Mallorce opakovaně. Před kempem je vhodné mít najeté základní tréninkové kilometry a pravidelně trénovat několikrát týdně. Na kempu budete jezdit ve 2–3 tréninkových skupinách a najedete 800–1500 km.


  3–6x týdně    750 km  4 000–20 000 km

 TIP!    Využijte první 14denní termín na konci února, udělejte si na Mallorce delší tréninkový blok, a položte tak solidní základ pro nadcházející sezonu.

 

Mallorca v březnu a dubnu

Stabilní průměrná teplota 22–27 °C, slunečné počasí, slabý vítr, nejčastější dress code: dres + kraťasy, koupání v studenějším moři (18 °C), krásná jarní plně rozkvetlá příroda se svěžími barvami a letním nádechem.


CLASSIC

  22.3. – 31.3. 2024      1. – 10. 4. 2024      11. – 20. 4. 2024  

Kemp pro výkonnostní cyklisty, amatérské závodníky a všechny, kteří se chtějí správně rozjet do cyklistické sezony (ideální pro amatérské jezdce cyklomaratonů, kterým první závody začínají koncem dubna). Na kempu budete jezdit ve 3–4 tréninkových skupinách s velkým rozptylem výkonnosti a najedete 400–1000 km. Alespoň měsíc před kempem je vhodné několikrát týdně pravidelně sportovat.

 

2–5x týdně   300 km  1 500–15 000 km


 TIP!   1. - 10. 4. 2024 - WOMEN CLASSIC

Nezapomněli jsme ani na slečny. Kemp je určený i pro nadšené cyklistky a závodnice, které rády jezdí aktivně na kole a chtějí se správně a cíleně rozjet do nadcházející sezony. V tomto termínu děvčatům garantujeme ideální tréninkovou skupinu. Kemp není uzavřen ani mužům výkonnosti Classic, kteří zde najdou sobě rovné tréninkové partnery, a tak můžete na aktivní dovolenou vyrazit bez obav v páru. Ženám v tomto termínu garantujeme optimální skupinu rovné jejich výkonnosti.

 

Mallorca v dubnu a květnu

Stabilní průměrná teplota okolo 25–30 °C, stabilní slunečné počasí, vítr je slabý, nejčastější dress code: dres + kraťasy, koupání v moři za příznivé teploty vody (20 °C), aktivní vyžití pro celou rodinu, jarní plně rozkvetlá příroda se svěžími barvami a teplým počasím.


BIKE HOLIDAYS

 21. - 28.4. 2024     28.4. – 5. 5. 2024  

 

Kemp je určen pro všechny nadšené cyklisty, kteří rádi jezdí aktivně na kole. Za týden posunete svou fyzičku a váš doprovod, rodina, i vy sami si užijete koupání a moře naplno. V tomto termínu nabízíme vyžití pro všechny účastníky, a tak může na Mallorce sportovat úplně celá rodina. Za kemp najedeme cca 350–900 km ve 2–4 tréninkových skupinách s velkým rozptylem výkonnosti.


1–6x týdně   200 km  1 000–10 000 km

 TIP!   28.4. - 5.5. 2024 - SENIOR BIKE HOLIDAYS

Pro velký úspěch jsme opět připravili termín pro všechny cyklisty a cyklistky pokročilejšího věku (50 a více), kteří jezdí aktivně na kole a nechtějí se zbytečně honit s mladšími cyklisty. Rádi přivítáme všechny, kdo si chtějí zlepšit fyzičku, nadýchat se zdravého mořského vzduchu, redukovat hmotnost, naučit se správně trénovat ve skupině či si užít pohodovou sportovní dovolenou s vrstevníky.

 

 

Mallorca v červenci a srpnu

Stabilní průměrná teplota 20–27 °C, slunečné počasí, vítr slabší spíše nárazově, se změnou počasí, nejčastější dress code: krátký dres + kraťasy (občas vesta), koupání v moři (20 °C).


FAMILY HOLIDAYS

  TERMÍN VYHLÁSÍME DO KONCE ROKU 2023 

Kemp je vhodný pro všechny cyklisty, kteří si chtějí prodloužit léto a utéci před nevlídným podzimním počasím do teplých krajů, kde spojí cyklistiku a koupání u moře dohromady. Aktivně za týden na kole posunete fyzičku a Vaše doprovody, rodina, či i Vy sami si užijete koupání a moře naplno. Na kempu se naučíte správně trénovat, jezdit na silničním kole, cíleně ovlivníte fyzickou kondici, můžete redukovat hmotnost a užijete si sportovní dovolenou s atraktivně vedeným cyklistickým programem. Termín je vhodný i pro ty, kteří se chtějí pilně začít připravovat i na nadcházející sezonu a plánují jarní tréninkové soustředění na Mallorce opakovaně. V tomto termínu nabízíme vyžití pro všechny účastníky. Za kemp najedeme cca 500–1000 km ve 2–3 tréninkových skupinách s velkým rozptylem výkonnosti.


1–6x týdně   200 km  1 000–10 000 km

 TIP!   MALLORCA S RODINOU

Letní pobyt na španělské Mallorce je ideálním tipem na letní sportovní dovolenou pro celou rodinu. Je koncipován volněji tak, abyste si užili léto s rodinou u moře naplno, a přitom si zatrénovali v cyklistické skupině pod vedením trenéra. Běžný den rodinné dovolené nijak nenaruší cyklistický trénink v brzkých ranních hodinách v příjemném chladnějším vzduchu. Před snídaní již budete z kola zpět a poté se už můžete plně věnovat rodině. Během pozdního odpoledne máte možnost využít hotelové welness či našeho fyzioterapeuta nebo maséra, který se postará o vaši regeneraci. Některé večery zpestříme krátkou tematickou besedou.

 

Mallorca v říjnu a listopadu

Stabilní průměrná teplota 20–27 °C, slunečné počasí, vítr slabší spíše nárazově, se změnou počasí, nejčastější dress code: krátký dres + kraťasy (občas vesta), koupání v moři (20 °C).


SUNNY HOLIDAYS 

  20. - 29. 10. 2023     

Kemp je vhodný pro všechny cyklisty, kteří si chtějí prodloužit léto a utéci před nevlídným podzimním počasím do teplých krajů, kde spojí cyklistiku a koupání u moře dohromady. Aktivně za týden na kole posunete fyzičku a vaše doprovody, rodina, či i vy sami si užije koupání a moře naplno. Na kempu se naučíte správně trénovat, jezdit na silničním kole, cíleně ovlivníte fyzickou kondici, můžete redukovat hmotnost a užijete si sportovní dovolenou s atraktivně vedeným cyklistickým programem. Termín je vhodný i pro ty, kteří se chtějí pilně začít připravovat i na nadcházející sezonu a plánují jarní tréninkové soustředění na Mallorce opakovaně. V tomto termínu nabízíme vyžití pro všechny účastníky. Za kemp najedeme cca 500–1000 km ve 2–3 tréninkových skupinách s velkým rozptylem výkonnosti.


 3–5x týdně   1 000 km  1 500–5 000 km

 TIP!    Termíny Sunny Holidays se vyznačují velkým rozptylem výkonnosti. Jsou vhodné nejen pro trénink, ale i jako ideální aktivní dovolená pro celou rodinu. Doporučujeme využít 14 denní termín 17. - 31.10.2022 pro zaručený sportovní relax celého těla.

 

  Legenda:  pravidelný trénink   doporučené km před kempem  doporučené km ročně

  .

Nevíte si rady s rezervací, či výběrem termínu? Neváhejte nás kdykoli kontaktovat!

Rádi Vám veškeré dotazy osobně zodpovíme. Podrobné informace najdete i v našem tištěném katalogu nebo zde na našich webových stránkách, kde se lehce proklikáte ke všem důležitým informacím a registračnímu objednávkovému formuláři. Pokud preferujete osobní telefonní hovor, můžete rovnou využít čísla +420 777 871 045 a náš tým se Vám bude kdykoli plně věnovat. V případě osobního kontaktu neváhejte navštívit naše tréninkové a rehabilitační centrum (nutná telefonická rezervace termínu).


 

Proč vyrazit na cyklistický kemp na Mallorce s Alltraining.cz?

Jaro i podzim je na Mallorce ideální pro každého cyklistu. Každoročně se zde sejde tisíce cyklistů z celé Evropy nejrůznějšího zařazení i věku. Mnoho dní zde tráví vrcholoví sportovci i mnoho cyklistických nadšenců od mladých až po seniory. Mallorca je ostrov cyklistům zaslíbený a všichni si zde cyklistiku vysloveně užívají.


Je zde velké množství širokých silnic i malých silniček s nízkou hustotou provozu, které se klikatí po celém ostrově. Zatímco jihovýchod ostrova je rovinatější a vhodnější pro první jarní kilometry, na severní straně se tyčí členité pohoří s kopci až do 1000 m n. m., kde si naopak můžete dát pěkně do těla. Výhodou ostrova Mallorca je především rozsáhlá infrastruktura silnic, a tak cyklista za svůj pobyt nepojede žádnou trasu dvakrát.


Všichni mallorští cyklisté mají stejný cíl: pořádně si zajezdit na kole, užít sluníčka a najet v ráji cyklistů co nejvíce kilometrů. Každý má ale jiné očekávání, a my se každoročně snažíme rozčlenit naše kempy tak, aby si v nich každý našel to své cyklistické srdíčko, díky čemu ho na kole baví jezdit, a mohl si tak náš kemp maximálně užít. Většina z Vás mallorské kempy využívá i jako aktivní sportovní dovolenou, proto jsme jarní kempy posunuli až na konec května, kdy si můžete užít teplé slunečné počasí a koupání v moři. Přidali jsme i termíny v létě, kdy můžete vyrazit na Mallorcu s celou rodinou a v ranních hodinách nerušeně trénovat. Podzimní termíny jsou pro ty, kdo si chtějí zkrátit zimu a najet ve slunečném počasí první zimní kilometry.


Trenéři a průvodci na Mallorce znají téměř každý metr a májí pro Vás připraveny ty nejkrásnější místa a cesty. Provedou Vás po krásných zapomenutých silničkách, úžasných horských výhledech a za Váš pobyt projedete Mallorcu křížem krážem a nevynecháte žádnou památku, bez jejíž návštěvy se z ostrova nelze vrátit.


 

Jak vybírat termín kempu?

Postupujte podle informací uvedených v přehledu turnusů. Při výběru pamatujte na to, že čím pozdější turnus si pro svůj pobyt vyberete, tím je celkový rozptyl fyzické výkonnosti větší. Proto se nebojte zařadit i do pozdních termínů, kde si zajezdí jak pohodový cyklista, tak i hltači kilometrů, kteří se na Mallorce chtějí připravit na nadcházející cyklistickou sezonu.


 

Kdy zájezd na Mallorcu rezervovat?

Rezervujte si termín včas. Ideální doba pro rezervaci jarního kempu je září–prosinec. Pro rodinnou atmosféru mají jednotlivé turnusy kempu omezenou kapacitu 30–35­ míst pro aktivní účastníky, proto neváhejte s včasnou objednávkou a využijte nejlevnější cenu First minute. Cena ubytování a služeb je fixní.

 


 

Jak vybrat letenku a kdy je nejlepší čas příjezdu a odjezdu?

Pozor, cena letenky stále roste, a proto platí, že čím dříve ji koupíte, tím levnější bude a celkově tak zlevníte svou dovolenou. S rezervací kempu doporučujeme rovnou zakoupit i samotnou letenku (s předstihem několika měsíců bude letenka výrazněji levnější a bez problému si vyberete jakýkoli termín) a pojištění storna. Rádi Vám pomůžeme zprostředkovat jak letenku, tak pojištění storna zájezdu. Ideální letenka je z Prahy/Vídně/Německa až na Mallorcu v den zahájení kempu s příletem okolo poledne. Zpáteční letenka v odpoledních či večerních hodinách, abyste si ostrova, sportu a sluníčka užili co nejvíce. Transfer z letiště na hotel a zpět v řádném termínu je zahrnut v ceně kempu.

Pozor: Letenka není v ceně kempu. 


 

Mohu přijet na kemp dříve a odletět později?

Přílet a odlet v jiný den, než je vypsán řádný termín kempu, je možný po dohodě. Transfer v jiný den, zapůjčení kola a regenerační služby mimo termín kempu jsou účtovány dle ceníku.  


 

Jak využít dárkové a slevové poukazy?

Platnost kuponu (VIP kupon, slevy) je vždy omezena datem platnosti. Při užití slevového poukazu je pro akceptování slevy třeba do aktuálního platného termínu zaplatit zálohu. Po vypršení termínu slevy je kupon neplatný. Platí nejvyšší sleva a jednotlivé slevy nelze sčítat ani kombinovat s akcí First minute.


 

Co cena nezahrnuje?

Cena nezahrnuje letenku, samostatný doobjednaný jednolůžkový pokoj, nadstandardní pokoj a stravování nad polopenzi, noci navíc, transfer v jiný den na/z letiště a zapůjčení kol v době mimo řádný termín kempu, výhled na moře v příplatkovém pokoji a pobytovou ekotaxu. Dále příplatek za jednolůžko pro cyklistku v případě, že je lichá. Stejně tak jako pro posledního přihlášeného lichého účastníka (cyklistu) bez možnosti sloučení s jiným účastníkem v případě neobsazenosti dvoulůžkového pokoje (poslední přihlášený „bez parťáka“).


 

Kde mohu kemp objednat?

Veškeré podrobné informace najdete buď v našem tištěném katalogu nebo zde na našich webových stránkách www.alltraining.cz, kde se lehce proklikáte ke všem důležitým informacím a registračnímu objednávkovému formuláři.

Pokud chcete rovnou některou informaci zodpovědět po telefonu, můžete využít čísla +420 777 871 045  a náš tým se Vám bude rád věnovat.

 

..

  .

Za naši historii od roku 2010 s námi bylo spousty spokojených cyklistů. Přidejte se i Vy!

Užijte si na Mallorce skvělou sportovní dovolenou, tréninkový kemp, pohodu a spousty nevšedních zážitků! Cyklistický kemp pro polykače kilometrů, nadšené cyklisty a cyklistky i celou rodinu s námi každoročně na jaře již od roku 2010 absolvuje přes 450 cyklistů z celé České republiky. Když Mallorca, tak s VB MALLORCA CYCLING CENTER S.L.U. a cestovní agenturou Alltraining.cz! Přidejte se k nám a nebudete litovat!


 

REFERENCE

 

Bylo to super, líčí hokejová legenda Dominik Hašek!

„Uplynulých sedm dní jsem strávil na tréninkovém kempu s partou sportovních nadšenců pod vedením tréninkového centra Alltraining.cz. Můžu říci, že jako bývalý profesionální sportovec mám rád profesionální přístup.
Na Mallorce jsem byl mile překvapen. Celý team Alltraining.cz pod vedením zkušeného trenéra Vojty Berana šlapal jako hodinky a my mohli plnými doušky užívat sluníčka, cyklistiky, legrace a především smysluplného tréninku. Každý den jsme si dávali pěkně do těla, avšak nechyběla ani regenerace, pravidelné masáže a fyzioterapeutka na akutní pomoc.
Hlavní devízou byl však jednoznačně správně vedený trénink, včetně nácviku správné techniky i pohybu ve skupině. Vojta nás vše postupně naučil a my dostávali na kole jistotu a začali se dobře pohybovat ve skupině. Takže jsme nakonec jako tým zvládli i dlouhou královskou etapu měřící přes dvě stě kilometrů.
Trénink pod vedením Alltraining.cz mohu jedině doporučit. Nečeká vás jen dřina a spousty kilometrů, ale také zábava a správně naplánované zatížení v mladém kolektivu, které pomůže k tomu, abyste si cyklistiku na Mallorce užili naplno. Nejezděte sami a přidejte se k mladé a veselé partě profesionálů na správném místě, nebudete litovat.“ 


Bylo to super a za rok na Mallorce Ahoj! Dominik Hašek


 

Když Mallorca, tak s Alltraining.cz, hlásí Michal Prokop

„Na Mallorcu jsem se v podstatě netěšil, ale pro Enduro je dobrá vytrvalost nutností! Dobře jsem věděl, že budu muset hltat stovky kilometrů podle tréninkového plánu mého trenéra Vojtěcha Berana. Ale počasí a celková atmosféra kempu s Alltraining.cz mi najíždění neskutečně zpříjemnila. Kemp jsem si začal užívat v jiné dimenzi, kde jsem se mohl plně soustředit na trénink a o všechno ostatní bylo stoprocentně postaráno.
Byli jsme skvělá parta, která se po dvou dnech dokonale sjela, takže tréninky šlapaly jak hodinky. Nikdy bych nevěřil, že někdy v životě dám „dvoukilo“, ale díky Vojtovi a jeho neustálému povzbuzování to vlastně nebylo až tak strašné.
Díky každodennímu servisu od celého týmu, který se o nás staral od servisu kol až po masáže a fyzioterapii, jsem mohl kvalitně trénovat po celou dobu kempu naplno! Už teď se těším na další kemp a další kilometry, které mi doufám pomůžou vyhrávat závody po celou sezónu. Když Mallorca, tak s Alltraining.cz. Kemp na Mallorce doporučuji v celé šíři využít všem cyklistickým nadšencům, kteří se chtějí rozjet do sezóny chytře.“ 


Michal Prokop, trojnásobný Mistr světa, dvojnásobný vítěz Světového poháru a trojnásobný Mistr Evropy ve Fourcrossu


 

Skvělá aktivní dovolená pro celou rodinu!

„O tom, že bych se mohl zúčastnit cyklistického kempu na Mallorce, jsem začal vážněji uvažovat někdy na podzim. Vzhledem k tomu, že ročně najedu na kole cca 2 000 km, vybral jsem si dubnový termín Mallorca Holidays. Už od vyzvednutí na letišti bylo vidět, že celý kemp je perfektně zorganizován. Večer po příjezdu jsme měli informační schůzku. Druhý den dopoledne jsme si vyzvedli karbonová kola, prodělali zátěžové testy a byli rozřazeni do tří skupin. Každé ráno byla před snídaní rozcvička, poté odjezd na kolo, po návratu strečink, večeře a večer případně beseda, kde jsme se dozvěděli, jak správně sportovat a starat se o své tělo. První blok kempu vyvrcholil královskou etapou na Cap Formentor (207 km). Nikdy bych nevěřil, že s tak malou porcí letos najetých kilometrů (160 km) bych to mohl zvládnout a totálně se neodrovnat. Ale nakonec to bylo celkem v pohodě a stálo to za to. Po dni volna jsme pak vyrazili do kopců, které se jezdí moc pěkně, nejsou ani moc dlouhé (5–6 km), ani nijak prudké (kolem 5 %).
Velmi jsem ocenil, že kempu jsem se mohl zúčastnit s celou rodinou, protože manželka s pětiletým synem si to užívali stejně jako já. V blízkosti hotelu bylo mořské akvárium a dětské hřiště, uvnitř hotelu fitcentrum a vnitřní bazén, a navíc slunečné počasí a teploty kolem 22 °C.
Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří se o nás vzorně starali, tj. Markovi, Tomášovi, Martinovi, Petře, oběma Terezám a Vojtovi. Bylo to super! Ted už také vím, co znamená, že Mallorca je pro cyklisty nejvíc. A doufám, že se uvidíme i v roce 2016!“ 

Jirka s rodinou


 

Jako aktivní doprovod jsem si na Mallorce užila skvělou dovolenou!

„Na tréningový kemp na Mallorcu som išla ako aktívny doprovod, a priznám sa, že som nemala predstavu o tom, čo ma tam čaká. Mala som skúsenosť len s horským bicyklom, aj to som posledné dva roky na ňom poriadne nesedela. Skutočnosť však predčila všetky moje očakávania. Prvý deň som dostala krásnu bielo-modrú „silničku“ a po absolvovaní záťažových testov na nej vyrazila s trénerom Tomášom, ktorý sa mi celý pobyt profesionálne venoval. Na začiatku sme jazdili po rovine, už druhý deň sme obišli 70 km a do začiatku oddychového dňa sme vyšlapali nezabudnuteľný kopec na Formentor. Po týchto pozitívnych skúsenostiach som sa rozhodla, že vyskúšam tretry. Keďže Alltraining je pripravený po všetkých stránkach, vybrala som si u nich jedny a druhú časť tréningového celku som už absolvovala ako riadny cyklista. Druhá časť bola viac kopcovitá, ale program bol vždy prispôsobený mojim možnostiam. Absolvovala som všetky trasy, špurt a dokonca aj poslednú kráľovskú etapu s dvoma 5 km kopcami a naučila sa jazdiť v skupine. Tréningový program však nebol len o jazdení, ale aj o ranných rozcvičkách a hlavne o vynikajúcom strečingu po každom dojazde, doplneným Tomášovou masážou a profesionálnou Terkinou fyzioterapiou.
Kemp na Mallorce s Alltrainingom hodnotím ako profesionálnu koncepciu nielen pre aktívnych cyklistov, ale pre každého, kto má rád pohyb, a nebojí sa prekonávať sám seba.“ 

Julka


 

Michal s Alltraining.cz poznal novou dimenzi cyklistiky!

„Právě jsem se vrátil z Mallorky, kde jsem absolvoval sedmidenní Alltraining Test Camp, který mi coby víceméně rekreačnímu cyklistovi koupila manželka k narozeninám. Čekal jsem něco ve stylu svých častých cyklojízd z Prahy podle Berounky, tedy chvíli ostřejší, někdy zase výletnější tempo v rozsahu 70-150 km s občasnými různě dlouhými zastávkami v příjemných osvěžovnách.

Ale z tohoto očekávání jsem byl hodně rychle vyveden krátce po příletu na Mallorku. Ještěže jsem tam byl se zkušenějším kamarádem Jirkou, který podobnou akci Alltraining.cz absolvoval již poněkolikáté a dal mi hned na začátku pár dobrých rad, které mi nejdříve připadaly dost absurdní – jakože se přes den nestaví a večer nechodí na pivo, chodí se brzy spát, bere se s sebou svačina připravená u snídaně místo zastávky na oběd, ráno se chodí, tedy spíše běží, na protahovací rozcvičku, stejně tak po tréninku, zadek se maže speciálním balzámem, pijí se různé ionťáky, jí se spousta sladkostí, a to jak klasické sladké pokrmy u snídaně a večeře, tak během jízdy v podobě různých energetických tyčinek a gelů a dokonce, že si cyklisti holí nohy kvůli zmírnění následků silničního lišeje v případě pádu...

Říkal jsem si: „Proboha, do čeho jsem to vlez?“ Následně se nás ujala parta profíků v čele se zkušeným trenérem Vojtou Beranem, vysvětlila nám základní teorii, udělala zátěžové testy, podle nich nás pak rozřadila do výkonnostních skupin a začalo se jezdit. Nejdříve jsme se museli naučit jezdit v balíku – v útvaru velikosti a rychlosti pomalého kamiónu, tedy v za sebou natěsno seřazených čtyř až pěti dvojic se specifickým komunikačním systémem a obměňováním tahounských dvojic na špici. Pak postupně probíhala výuka a praktické nacvičování různých technik, od normální jízdy přes jízdu do kopce až po sprinterské spurtování a taktiku, jak těsně před cílovou čarou přeskočit soupeře a nedat mu přitom žádnou šanci... Do toho jsme postupně najížděli denní objemy od cca 80 do 150 km, nejdelší vyjížďka byla přes 200 km a nejnáročnější zase královská etapa se dvěma tisíci nastoupených metrů. A když se porouchalo kolo, opravil ho mechanik Petr, když tělo, opravily ho fyzioterapeutky Péťa a Terka, takže druhý den ráno zase všechno fungovalo tak, jak má.


Tréninkový plán byl sestaven tak, že se zátěž přidávala postupně, po nejdelší vyjížďce byl volný den a pak teprve přišly hory, kdy jsme si odpočinuli a navíc již měli něco natrénováno. V kopcích jsem coby poberounský rovinář-zastávkář dost trpěl, ale nakonec jsem to nějak dal, ani nevím jak – asi za to trochu mohla ta pro mě zcela nová životospráva, ale hlavně péče trenérů Vojty, Jirky a Martina, kteří mi opravili moje chyby, dodali moudré rady, které opravdu fungují a velmi zkušeně nejdříve změřili a pak i odhadli možnosti každého z nás, takže nás nehnali přes naše „anaerobní prahy“, čímž nás neuštvali, neznechutili, ale naopak z nás vymačkali „příjemně snesitelné maximum“ – mnoho z nás do té doby ani netušilo, čeho jsme schopni. A ještě přitom jsme si to moc užili, a to jak krásnou rychlou jízdu v balíku po většinou kvalitních silnicích v krásné krajině, tak mnohakilometrové sjezdy po silnici s dokonalým asfaltem s přehlednými zatáčkami v úžasné horské scenérii, tak i opojný pocit, že jsme při stoupání do těch kopců vyhráli sami nad sebou, ani to zas tak moc nebolelo a ještě pak za odměnu byl ten sjezd z kopce.

A všechny ty absurdní rady mi postupně úplně přestaly připadat absurdní, dokonce by mi na konci akce přišlo absurdní, kdybych to dělal jinak, jen ty nohy jsem si neoholil. Ale tak nějak cítím, že na ně brzy taky dojde... 

Na Mallorce za rok opět na viděnou!“ 

Michal Smrž

  .

Reportáže z kempu

Classic III. | obrázek

Classic III.

22.4.24

Doplním do úterka

Větrný, intenzivní a o to víc užitý velikonoční kemp Classic I. | obrázek

Větrný, intenzivní a o to víc užitý velikonoční kemp Classic I.

16.4.24

Klasicky prosluněná Mallorca si pro letošní účastníky kempu Classic I. připravila pořádnou velikonoční nadílku. O to víc intenzivní a užitý účastníky kemp byl. Přestože se nedá mluvit o nijak špatném počasí, provázel letošní velikonoční kemp po celý pobyt slušný vítr. Je pravda, že při jízdě proti němu, jsme si museli všichni trochu přišlápnout, ale o to příjemnější a svižnější byla jízda po větru.

Nijak nás tedy nezastavil, naopak jsme se z něj pokusili vytěžit co nejvíce při najíždění kvalitních kilometrů v sedle a objevování krás Mallorcy. Dohromady jsme s naší skupinkou (která kvůli nemocem a jiných důvodů několika dalších účastníků, tentokrát nebyla nijak početná) najeli více než 1000 až 1100 kilometrů.

Po krátké úvodní projížďce v okolí největšího mallorského města, Palmy, jsme se v úvodním čtyřdenním bloku zaměřili zejména na jízdu v rovinatějším až mírně zvlněném terénu. Účastníky kempu jsme provedli známými místy jako je například krásné přímořské městečko Sa Rapita, Svatyně Bonany a horské městečko Orient. Na závěr úvodního bloku jsme pak společně zdolali dvousetkilometrovou nejdelší etapu kempu na nejsevernější cíp ostrova na Cap Formentor. Tato etapa byla pro účastníky zvlášť nezapomenutelný. První polovinu cesty jsme si užívali krásné svezení po větru místy až bez šlapání a následně jsme se pokochali úchvatnou krajinou v oblasti Formentoru. Na zpáteční cestě nás však čekal pořádný protivítr, který (řekněme k našemu potěšení :D) na posledních několik kilometrů nakonec ustal, vystřídal jej však vydatný déšť a ochlazení. Bylo to tedy, jak se říká, „z bláta, do louže“, ale zvlášť poslední kilometry byly pro všechny pořádný zážitek.

Po intenzivním dvoukile následoval odpočinkový den, který účastníci využili k procházce po Plamy (hlavního města Mallorcy) nebo k návštěvě místní zajímavosti Palma Aquarium, které se nachází jen pár kroků od hotelu.

V druhém tréninkovém bloku, čekali na účastníky zejména kilometry v místních horách, ve kterých jsme s účastníky navštívili ty nejúchvatnější výhledy a nejznámější kopce na Mallorce, na které se dá dostat na silničním kole. Navštívili jsme městečka Valldemossa a Sóller, projeli jsme krásné západní pobřeží ostrova a předposlední den kempu jsme zdolali královskou etapu se 14 km stoupáním Puig Major a slavným 10 km stoupáním Sa Calobra.

Večer jsme provedli slavnostní zakončení, kde účastníci obdrželi diplom a cenu od značky Nutrend a následovalo také neformální zakončení přípitkem. V odletový den jsme poté podnikli už jen lehkou vyjížďku do zátoky Cala Pi.

Součástí kempu byly také přednášky vedené Vojtěchem Beranem a Tereznou Beranovou, kde si účastníci osvojit či připomenout základy techniky jízdy na kole, zdravého stravování či regenerace.

Jarní kempy na Mallorce 2024 zahájeny | obrázek

Jarní kempy na Mallorce 2024 zahájeny

28.3.24

Letos jsme sezónu jarních kempů odstartovali hned z kraje března. Ustálené teplé jarní počasí pohybující se kolem 17°C přivítalo na 14. a později 10. denní kemp hned 10 cyklistů. Sešla se sympatická parta, někteří klienti s námi jezdí dokonce už roky, panovala tedy přátelská atmosféra. V součtu jsme na Mallorce najezdili 1200–1600 km, které nám v nadcházející sezóně pomohou.

CENÍK MALLORCA 2024/ 2023 podzim

Cena tréninkového kempu pro aktivní účastníky zahrnuje:

celodenní tréninkový program vedený odborníky 

polopenzi v čtyřhvězdičkovém hotelu s prvotřídní kuchyní

wellness zázemí s vnitřním bazénem a fitness

zapůjčení nového celokarbonového závodního kola BMC nebo Colnago na celý pobyt, včetně nastavení posedu

osobní tréninkové konzultace

úvodní zátěžový test fyzické kondice

iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend

regenerační služby (3x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)

doprovodné vozidlo a mechanika na každý trénink

cyklistický dres Lawi a dárky od partnerů kempu

testování top modelů silničních kol BMC, COLNAGO a výrobků od partnerů (Garmin, Cycleops, Stages, Compex, PowerBreathe)

transfer z letiště a zpět v době řádného termínu kempu

videocoaching, besedy a přednášky

Pořadatel

  • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pouze zprostředkuje.

 

AKTIVNÍ ÚČASTNÍK KEMPU / AKTIVNÍ DOPROVOD 

cena dle turnusu - léto
first minute do 30. 4. 2024  od 1. 5. 2024
Mallorca s rodinou 8 dní - 2024  přípravujeme  
Cena dle turnusu - podzim 
first minute do 30. 6. 2023 od 1. 7. 2023
Sunny Holidays 10 dní - 2023 37 490 Kč 39 990 Kč
Cena dle turnusu - jaro
 first minute do 31. 1. 2024 od 1. 2. 2024
Starter 14 dní - 2024 47 990 Kč 49 990 Kč
Starter 10 dní - 2024 36 990 Kč 38 990 Kč
Classic 10 dní - 2024 37 990 Kč 39 990 Kč
Bike Holidays 8 dní - 2023 35 490 Kč 36 990 Kč
příplatky
kolo kolo BMC Roadmachine One/ COLNAGO V2R/ V3 , Ultegra Di2, (dle délky kempu) - týden od 3 000 Kč 
kolo kolo BMC SLR Teammachine one/ COLNAGO V2R/ V3 , carbon wheels + Ultegra 12 speed Di2, (dle délky kempu) - týden od 7 500 Kč 
kolo kolo BMC SLR Teammachine 01 / COLNAGO V4Rs/ V3Rs , carbon wheels + Dura-ace 12 speed + powemetr, (dle délky kempu) - týden od 9 000 Kč 
wattmetr Stages na kemp 1990 Kč 
pedály na kemp 290 Kč 
jednolůžko během kempu 990 Kč/den 
transfer mimo řádný termín 390 Kč/osobu
 

Chci půjčit kolo na delší dobu mimo termín kempu

kolo mimo řádný termín kempu, včetně pojištění dle ceníku Mallorcacyclingcenter.com 

 Děti

cena dle turnusu first minute do 31. 12. 2023  od 1. 1. 2024
ubytování (2–10 let) 70 % ceny, dle termínu
do 2 let zdarma

 

Sleva pro dlouholeté věrnostní klienty

Učasník našich kempů Mallorca SLEVA 
10 a více 3 500 Kč
7 - 9 kempů 3 000 Kč
4 - 6 kempů 2 500 Kč

 * koncová cena = plná cena kempu bez first minute

 

Sleva pro skupiny

Skupinové slevy na cyklistických kempech ORGANIZÁTOR
3 noví účastníci + organizátor  sleva 25 % 
5 nových účastníků + organizátor  sleva 50 % 
10 nových účastníků + organizátor ZDARMA


Sleva pro závodníky a studenty

do 25 let (student/licence CSC) SLEVA
Mallorca (4. - 17.3., 8. - 17. 3., 13. 1. - 10.4.2024)  3 000 Kč 

 

Doplňkové služby

cena/osobu/noc
březen duben   květen září říjen/listopad
jednolůžkový pokoj 2 650 Kč  2 850 Kč 3 000 Kč 5 700 Kč 2 900 Kč
dvoulůžkový pokoj  1 350 Kč 1 450 Kč 1 550 Kč 2 850 Kč 1 450 Kč
příplatkové služby  výhled na moře od 4. patra: 290 Kč/den/osobu
děti  (2- 10 let) 70% ceny, dle termínu
děti do 2 let zdarma

 

  • Datum uhrazení celkové ceny kempu je nejpozději 30 dní před začátkem kempu. Výše celkové ceny kempu je dle data objednávky a splacené zálohy. 
    * Cena je počítána za standardní plně obsazený dvoulůžkový pokoj. Všechny individuální požadavky budou za příplatek doúčtovány k ceně kempu. Cena nezahrnuje ekotaxu za pobyt na Mallorce.

Pořadatel

  • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pouze zprostředkuje.

  .

SLEVY MALLORCA

Pro novou sezónu 2024 jsme pro vás nově připravili speciální balíček slev a bonusů. Využijte věrnostní, studentskou a skupinovou slevu a pojeďte s námi na kemp za těch nejlepších podmínek. Telefonní informace +420 777 87 10 45

 

Sleva pro dlouholeté věrnostní klienty

Učasník našich kempů Mallorca SLEVA 
10 a více 3 500 Kč
7–9 kempů 3 000 Kč
4–6 kempů 2 500 Kč

 * koncová cena = plná cena kempu bez first minute

 

Sleva pro skupiny

Skupinové slevy na cyklistických kempech ORGANIZÁTOR
3 noví účastníci + organizátor  sleva 25 % 
5 nových účastníků + organizátor  sleva 50 % 
10 nových účastníků + organizátor ZDARMA


Sleva pro závodníky a studenty

do 25 let (student/licence CSC) SLEVA
Mallorca (4. - 17.3., 8. - 17. 3., 1. - 10.4.2024)  3 000 Kč 

Pořadatel

  • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pouze zprostředkuje.

  .

RÁJ CYKLISTŮ MALLORCA

Mallorca ([majorka], česky též Malorka) je ostrov náležící Španělsku, největší nejen z Baleárských ostrovů, ale také největší ostrov Španělska. Leží v západní části Středozemního moře ve vzdálenosti přibližně 200 kilometrů od Valencie, Barcelony a Alžíru. Rozloha ostrova činí 3 648 km², 110 km dlouhý a mezi 60 a 90 km široký.

Jeho největším a zároveň i hlavním městem je Palma de Mallorca. Mallorca je častým cílem turistů a turistický ruch je jedním z hlavních zdrojů příjmů tamního obyvatelstva. Každoročně navštíví Mallorku 12 milionů turistů, hlavně Němců. Místní obyvatele se živí kromě cestovního ruchu i zemědělstvím a pěstováním vína. Na ostrově žije 1 milion obyvatel a úředním jazykem je španělština a katalánština.


 

Aktuální počasí

 


 

Historie

Mallorcu dobývali v minulosti Římané i Maurové, proto se zde dochovalo mnoho památek jak od Římanů, tak i Maurů.

Památky a zajímavá místa
Hlavnímu městu Palmě dominuje katedrála La Seu, která byla dostavěna v roce 1587. K vidění je zde i gotický hrad, který nechal postavit Jakub II., hrad sloužil jako vězení až do 20. stol. Po Arabech zde zůstaly arabské lázně z 10. století. Kromě Palmy je na Mallorce několik oblíbených městeček. Např. Deia - městečko se strmými uličkami, které si oblíbili především umělci, Andratx plný starých kostelů nebo Alcudia s římskými hradbami.

Za zmínku stojí zachovalý starý vláček, který vede z Palmy do městečka Sóller a zpět.


 

Co vás čeká

Banky
Banky mají otevřeno od pondělí do pátku (9.00 - 14.00 hodin). V sobotu a v neděli je zavřeno.

Bezpečnost
Přestože je Španělsko nechvalně známé jako působiště zlodějů "kapsářů", na Menorce je údajně nejnižší kriminalita v celé zemi. Počet trestných činů za rok by se prý dal spočítat na prstech jedné ruky. Přesto však doporučujeme si v hotelu pronajmout bezpečnostní trezor a uložit tam valuty, šeky, letenky a cestovní doklady. Větší obnos peněz si vždy rozdělte a uschovejte na několika místech. Při ztrátě cestovního pasu je nutné sepsat protokol na místní policii, kde vám také vystaví provizorní cestovní doklad.

Cestovní doklady
Do Španělska lze vycestovat na základě průkazu totožnosti nebo cestovního pasu. Jako cestovní doklad je možné používat občanské průkazy typu identifikační karty (vydávané od července 2000) se strojově čitelnou zónou. 

Čas
Ve Španělsku i na Baleárech platí středoevropský čas s letní a zimní variantou. Jižní národy však mají odlišné pojetí času než mají Středoevropané. Parné letní počasí určuje nejen čas oběda i večeře, ale i pracovní dobu domorodců a životní rytmus. Menorčané začínají pracovat kolem 9 či 10 hodiny ranní, posnídají obvykle až v práci okolo 11 hodiny. V poledne (14 - 16 hodin) Španělé důsledně dodržují polední klid neboli siestu, kdy odpočívají a společně poobědvají s rodinou či přáteli. V době poledního klidu je zavřená většina muzeí, obchodů a kanceláří, v hotelech a restauracích se siesta samozřejmě nedodržuje. Poté se vrátí do práce a pracují až do večera. Kolem 22 až 23 hodiny si vychutnají společně večeři a většinou zajdou ještě "na skleničku" nebo se baví v místních barech až do brzkých ranních hodin. Diskotéky a noční bary se začínají zaplňovat nejdříve v jednu hodinu. Menorčané vyrážejí za noční zábavou především v pátek a v sobotu.

Měna a směna peněz
Ve Španělsku se platí Eurem (EUR).

Směnárny (cambio) najdete v recepcích hotelů, cestovních kancelářích, často i v půjčovnách aut a malých kancelářích u pláží.
Banky (bancos) jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9.00 do 14.00 hodin.
Denní kurzy výměny valut najdete v každé bance, směnárně a hotelu. Banky si při výměně účtují tzv. manipulační poplatek (comisión), proto doporučujeme měnit peníze v četných směnárnách či cestovních kancelářích, které si obvykle poplatek neúčtují. Na panelu s vypsanými denními kurzy jednotlivých měn mají uvedeno sin comisión. Banky přijímají všechny obvyklé druhy cestovních šeků. U vchodu do banky je obvykle umístěn i bankomat (telebanco). Většina hotelů, restaurací, větších obchodů i půjčoven aut přijímá i platbu mezinárodní kreditní kartou.Doprava na Mallorce

Auto
Mallorská policie uznává český řidičský průkaz, datum vydání však musí být starší než 3 roky. Na Mallorce existuje jediná dálnice, která spojuje hlavní město Palma de Mallorca s městečkem Inca, které se nachází přibližně ve středu ostrova. Dále na sever se dostanete po hlavní silnici. Tato hlavní komunikační tepna má celou řadu odboček na pobřeží a do okolních vesnic a letovisek. Některé vedlejší silnice jsou poměrně úzké a mají spoustu zrádných zatáček. Proto doporučujeme jezdit velmi pomalu a před zatáčkou raději zatroubit. Maximální povolená rychlost je 90 km/hod., v obci 50 km/hod. Povinností všech cestujících je používání bezpečnostních pásů. Pokuty jsou vysoké. Parkování ve městě je problematické, místa určená k parkování jsou na silnici označena modrým pruhem. Parkujete-li v placené zóně, je nutné zaplatit u nejbližšího parkovacího automatu. Policie na Mallorce nedává tzv. "botičku", ale auto nechá rovnou odtáhnout. V takovém případě najdete místo svého vozu na zemi jen malý papírek s telefonním číslem, na které máte volat. Na nejbližší policii zaplatíte pokutu a poté se na vlastní náklady vypravíte pro své auto. Upozornění: nikdy nenechávejte v autě cenné věci a doklady.


Autobus
Na Mallorce existuje pravidelné autobusové spojení mezi hlavním městem Palma de Mallorca, dalšími městy i turistickými letovisky. Jízdní řád je vyvěšen na zastávkách, v recepcích hotelů a najdete ho i v denním tisku. Ve všední den jede autobus několikrát denně, o víkendu je provoz částečně omezen. Chcete-li jet autobusem na výlet, doporučujeme zakoupit výlet u některé z mnoha cestovních kanceláří. 


Taxi
Na letišti a ve větších obcích existují stanoviště taxíků. Na ostrově existuje také služba tzv. radio-taxi, která je v provozu 24 hodin. Taxíka vám samozřejmě zavolají i z kterékoli restaurace či hotelu. Taxikáři na Mallorce nepoužívají taxametry, ale účtují podle přesně stanovených ceníků. Ceny mezi letovisky i městy jsou tedy přesně dány a taxíkář vám ceník na vyžádání předem ochotně ukáže. Smlouvání o cenu není možné. Místní taxikáři se rozhodně nesnaží turisty oklamat, mají však minimální nástupní taxu. Taxikář nemusí být připoután, Vy však ano. Pouze v hlavním městě Palma se používají taxametry.

Pronájem aut
Přírodní krásy a kulturní památky ostrova poznáte nejlépe, pokud si pronajmete automobil. Na Mallorce existují stovky půjčoven aut, pronájem auta je levnější než na pevnině. Známé značky jako Avis a Betacar bývají dražší, umožňují však vypůjčení aut již na letišti. Ve všech turistických letoviscích však najdete spoustu menších půjčoven, kde se dá auto pronajmout levněji. Všeobecně však platí tato pravidla: minimální doba pronájmu je 24 hodin, cena zahrnuje půjčovné, základní havarijní pojištění, DPH a neomezený počet kilometrů. S vyšším počtem dnů pronájmu cena mírně klesá. Zvláštní služby - pronájem dětských sedaček, střešní zahrádka a druhý řidič se připlácejí. Benzín si hradí každý zákazník sám, většina půjčoven vyžaduje vratnou zálohu. Auto vám v určenou hodinu přistaví k hotelu či apartmánům a pracovník půjčovny s vámi vyplní smlouvu o pronájmu. Potřebujete řidičský průkaz skupiny B a cestovní pas. Minimální věk řidiče je 21 let a řidičský průkaz musí vlastnit aspoň 3 roky. Za pronájem se samozřejmě platí předem, obvykle lze platit i kreditní kartou. Půjčit si auto se však na Mallorce určitě vyplatí, protože vám umožní poznat zajímavá místa ostrova. 


 

ŽIVOT NA MALLORCE

Elektrické napětí
Většina větších hotelů má elektrické zásuvky o napětí 220 V, výjimkou jsou pouze menší, starší hotýlky (125 V), kde je třeba zakoupit adaptér (adaptador), je k dostání v každém obchodě s elektrickými spotřebiči.

Informace pro turisty
Veškeré potřebné informace o nejdůležitějších památkách a zajímavých akcích získáte v turistických informačních kancelářích Oficina de Información Turística v hlavním městě i turistických letoviscích. K dispozici jsou i plánky míst a cizojazyčné prospekty.

Lékařská péče
Česká republika nemá se Španělskem dohodu o poskytování bezplatné zdravotní lékařské péče. Doporučujeme uzavřít před odjezdem pojištění léčebných výloh v zahraničí a úrazu u některé z českých nebo zahraničních pojišťoven. U lékaře zaplatíte ošetření nebo konzultaci v hotovosti a na základě pojistné smlouvy obdržíte částku od Vaší pojišťovny po návratu zpět. Předepsané léky pacient opět zaplatí a po návratu uplatňuje nárok na proplacení u příslušné pojišťovny. Vyžadujte vždy lékařskou zprávu a potvrzení o zaplacení, protože na základě těchto dokladů vám zaplacenou sumu po návratu domů uhradí vaše pojišťovna. Z každé recepce hotelu vám kdykoli ochotně zavolají lékaře.

Lékárny
Lékárny (farmacia) jsou označeny zelenobílým křížem a ve všední den jsou otevřeny od 9.00 - 13.30 a 16.30 - 20.00, v sobotu od 9.00 - 13.00 hodin. I léky předepsané lékařem je třeba vždy zaplatit v hotovosti (požadujte potvrzení o zaplacení).


Nákupy
V hlavním městě Palma de Mallorca najdete pěší zónu s množstvím značkových obchodů. Typickými suvenýry jsou kožené výrobky, keramika, mallorské perly a bylinkové likéry. Dlouhodobou tradici má na Mallorce výroba kožených výrobků (kabelky, pásky, vesty, bundy). Mallorca je proslavená výrobou umělých perel, které výhodně nakoupíte v prodejně továrny v Manacoru. Ženy, které si potrpí na originální oblečení, jistě neodolají a zakoupí si některý z lehkých a vzdušných letních modelů, které nabízejí obchody po celém ostrově. Chcete-li si odvézt domů některou z kulinářských specialit, kupte si místní gin Xoriguer (vyráběný na sousedním ostrově Menorca) nebo sladký koláč ve tvaru šneka (ensaimada).

Obchody
Otevírací doba obchodů je od 9,30 - 13.00 a od 17,00 - 20,00 hodin. V době od 13 do 17 hodin dodržují Španělé důsledně polední klid neboli "siestu". V sobotu odpoledne, v neděli a o svátcích jsou obchody ve vnitrozemí a ve městech většinou zavřeny, výjimkou jsou turistická střediska, kde si majitelé sami stanoví svou otevírací dobu. Supermarkety mají většinou otevřeno od 9 hodin bez polední přestávky až do 21 hodin.

Oblečení
V červenci a srpnu doporučujeme vzít s sebou lehké letní oblečení, i noci bývají velmi teplé. V květnu, červnu, září a říjnu je větší rozdíl mezi teplotou ve dne a v noci, proto přibalte do kufru i lehký svetr a dlouhé kalhoty. Dejte pozor i na pobyt v klimatizované místnosti, rozpálené tělo těžce snáší změnu teploty a brzy se může projevit bolest v krku. Samozřejmě nelze podceňovat ani vliv slunečního záření, klobouk a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem by měl být naprostou samozřejmostí. Pokud se chystáte navštívit i menší romantické zátoky se skalnatými útesy, určitě si s sebou přivezte i botičky do vody, které vás spolehlivě ochrání před šlápnutím na mořského ježka či škrábnutím o ostrý skalní útes.

Politika
Od roku 1983 tvoří Baleárské ostrovy jednu ze 17 autonomních oblastí Španělska. Vláda Baleárského souostroví sídlí v Palma de Mallorca. Všechny Baleárské ostrovy mají ještě Ostrovní radu (Consell Insular), která se skládá ze zástupců vedoucích politických stran. Vedle Ostrovní rady rozhodují o komunálních záležitostech také obecní úřady a starostové jednotlivých měst.

Pošty
Poštovní známky (sellos) zakoupíte na každé poště (correos), novinových stáncích (tabacalera či tabacos), popř. v hotelové recepci.  Pošty najdete v hlavním městě i dalších městech a letoviscích.


Telefonování
Směrovací kód při volání do ciziny je 00, po signálu volte předvolbu do České republiky 420, následuje předčíslí města bez nuly a číslo volaného. Telefonovat lze z hotelového pokoje či recepce (nejdražší varianta), z telefonního úřadu (locutorio) nebo z telefonního automatu, které fungují na mince nebo na telefonní kartu (tarjeta telefónica). Telefonní karty zakoupíte na poště nebo ve stáncích s nápisem Tabacos. 

Trhy
Městské trhy se konají každý den (kromě neděle) na různých místech na ostrově. Na trhu najdete čerstvé ovoce, zeleninu, oblečení, boty a potřeby pro domácnost. Trhy se konají vždy dopoledne, doporučujeme dávat pozor na peníze, fotoaparáty a doklady.


 

Gastronomie

Restaurace
Na ostrově najdete celou řadu výborných restaurací. Zastáncem tradiční mallorské kuchyně a původních receptů jsou hlavně stylové hospůdky na vesnicích a městech. Typickým pokrmem jsou speciality ze zeleniny, ryb a mořských živočichů. Velmi dobré restaurace a hospůdky najdete v historických centrech měst, restaurace v pobřežních letoviscích mají většinou již komerční nádech a nemají mnoho společného s tradiční místní kuchyní. V každém turistickém středisku najdete restaurace s nejrůznějšími druhy kuchyní - španělskou, francouzskou, německou, anglickou, čínskou, italskou, apod. Také cenové kategorie jsou jsou různé. Ceníky jsou vyvěšeny před restaurací. Jídelní lístky jsou psány minimálně ve dvou jazycích. U levnějších restaurací typu "fast food", " barbacoa", či "pizzería" bývají na vývěskách nejen ceny a názvy jídel, ale i jejich fotografie. K nejdražším restauracím patří ty, které leží mimo turistické oblasti. Jsou to tzv. fincas (většinou historické usedlosti s velkými pozemky) v překrásných zahradách. V době oběda nabízejí restaurace cenově výhodné "menu del día" (menu dne).

Spropitné
V restauracích, hotelech či taxících se běžně nechává asi 5 - 10 % spropitného (propina). Při placení v restauraci vám přinesou na talířku účet, na který položíte příslušný obnos a číšník vám na něm přinese drobné zpět. Vy mu před ochodem můžete nechat na talířku dle vlastního uvážení a spokojenosti nějaké drobné.

Pitná voda
Voda (agua) z vodovodu je sice údajně zdravotně nezávadná, ale není vůbec chutná, často má dokonce slanou chuť. Vodu na vaření a pití doporučujeme zakoupit v supermarketu.

Zdroj:

https://www.mallorca.cz/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mallorca#

  .

AKTIVACE VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU A VIP CEN

Nabídka zájezdů
VB MALLORCA CYCLING CENTER S.L.U.