Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz

OTESTUJTE SVÉ SCHOPNOSTI

Poznejte dokonale Vaše tělo a své aktuální fyzické schopnosti. Ověříme funkčnost kardiovaskulárního systému, zjistíme složení těla, otestujeme aktuální fyzickou výkonnost a nastavíme i správný posed na Vašem kole. Sportujte s námi správně, zdravě, bez bolesti a s vysokým výkonem!

Zátěžový test laktátové křivky

Měřením obecných pohybových schopností se snažíme získat základní parametry tělesné výkonnosti, ke kterým není nutná žádná speciální pohybová zkušenost. Výsledky můžeme porovnávat se stejně starou populací nebo při dlouhodobé spolupráci pozorujeme, jak se výkonnost našich klientů mění v čase. Při znalosti správné tepové frekvence a aktuálního fyzického stavu budete vědět, jak tělo správně zatížit, cíleně zvyšovat kondici, redukovat hmotnost či dát pozor, abyste své tělo nepřetížili, nebo ho naopak zbytečně nešetřili. Smyslem je získat výchozí bod pro správně navržené zatížení a celkový obraz všech parametrů ovlivňujících fyzický výkon.

 

Co je zátěžový test a co budeme testovat?

Při zátěžovém testu na kole nebo běhátku zjistíme tři paramtery výkonu: 

 • funkčnost kardiovaskulárního systému, kdy určíme aktuální tréninkové zóny
 • tělesnou kompozici jedince a aktuální množství aktivní a pasivní tělesné hmoty (lékařsky atestovaný body analyzér Jawon, kaliperace)
 • sílu vdechových svalů, které výrazně ovlivňují ekonomiku výkonu

 

Všeobecné zásady provádění zátěžového testu

Podmínkou je dobrý zdravotní stav, bez známek horečnatého onemocnění. V den testování nepoužívejte stimulanty s obsahem kofeinu a alkohol, vhodná je lehká strava s dostatkem sacharidů, den před testováním je doporučen jenom volnější trénink.

Výběr testu by měl respektovat specifika jednotlivých sportovních odvětví. U nás provádíme test na zátěžovém cyklistickém i běžeckém trenažeru. Oba trenažery jsou vhodné nejen pro cyklisty a běžce, ale pro většinu sportující populace, kde si každý vybere sobě bližší sportovní zatížení. Před každým testem se musí sportovec zahřát cca 10–15 min, po skončení následuje cca 10–15minutové zklidnění.

 

 

Kdy se nechat testovat?

K optimálnímu obrazu výkonnosti by měl sportovec absolvovat ideálně čtyři vyšetření do roka. První na počátku přípravného období (říjen–listopad), druhé v průběhu přípravného období (únor–březen), třetí v průběhu sezóny (květen–červen), čtvrté na konci sezóny (září–říjen). Druh zátěžového testu volíme podle toho, jaké fyziologické změny chceme sledovat. 

Vhodnou skladbou zátěžových testů dostane každý sportovec aktuální obraz o své momentální výkonnosti, který ho bude při aplikaci v dalším tréninku posouvat stále dál. Pro určení základních parametrů pro řízení tréninku musí každý klient tréninkového a rehabilitačního centra Alltraining.cz projít vstupním vyšetřením, které je nezbytné k sestavení prvního tréninkového plánu. Další testování pak řídí a doporučuje jeho osobní trenér.

 

Jaký druh testu absolvuji?

Pro optimální zjištění aktuální fyzické kondice u nás zpravidla každý klient absolvuje test laktátové křivky. Sportovec prochází schodovitým stupňujícím se zatížením, kdy je periodicky měřena kyselost krve (laktát). Zatížení je vystupňováno v průběhu 20–30 minut do úplného osobního maxima.

 

Jak se připravit na test?

 • Dobrý zdravotní stav bez známek nachlazení, teplot, kašle apod. 
 • Den před testem bez tréninku nebo jen velmi lehký trénink a běžná strava.
 • Cca 2 hodiny před testem už nejíst, poslední jídlo dle Vašich zvyklostí, lépe však volit něco lehčího, nepít kávu, silný čaj nebo jiné stimulanty. 

Co s sebou?

 • Cyklistické oblečení (dres, kraťasy, potící tričko, tretry a pedály – pedály SPD Shimano, Look – Keo, Speedplay máme k dispozici, ostatní typy vzít s sebou) nebo běžnou sportovní atletickou obuv pro cyklistický či běžecký test
 • Věci na osprchování
 • Ručník + mýdlo
 • Máte-li dlouhé vlasy, doporučujeme gumičku nebo sponku
 • Tretry či atletickou obuv s čistou podrážkou

..

 

  .

Na kole správně, zdravě, bez bolesti a s vysokým výkonem! Nastavíme Vám posed na míru a zbavíme Vás všech neblahých pocitů při delší jízdě na kole.

Pomocí komplexního programu Retül Fit a měřicí stolice Retül se budeme snažit Vás usadit na kolo pohodlně s efektivním přenosem síly do pedálu tak, abyste se na kole cítili fajn a nepoškozovali si na něm zdraví. Nastavíme Vám posed na silničním, horském nebo časovkářském kole. Nemáte-li kolo, nevadí, změříme Vás na speciální stolici Retül a doporučíme vhodnou velikost kola jakékoli značky. Pomocí snímačů na Vašem těle získáme digitální analýzu pohybu a správně Vás na kole usadíme. To ocení nejen vrcholoví sportovci, ale i řada běžných cyklistů, kterým zkušení fitteři nastaví správnou pozici.
 

 

Výhody absolvování nastavení posedu Retül Fit: 

 • optimální poloha na kole (pohodlí, správná aerodynamická poloha, zapracování individuálních disproporcí jedince)
 • efektivní přenos síly do pedálu
 • zdravotní (zamezení poškození pohybového aparátu a zranění)

 

 

 

1. a 2. krok: Interview a anamnéza

Každému procesu nastavení, jak nováčka, tak i zkušeného cyklisty, předchází interview s velmi podrobnou anamnézou. Z dialogu a odborného vyšetření získáme cyklistovu historii, informace o prodělaných zraněních, anomálií a cílů, se kterými cyklista na Retül Fit přichází.

3. krok: Nastavení z bočního pohledu

Při samotném nastavení na kole je cílem stanovit optimální pozici z bočního pohledu, tedy výšku a přední i zadní pozici sedla, délku a úhel představce a nastavení zámků na tretrách. Retül Fit čerpá z informací a sebraných dat při úvodním testu hybnosti a kompletní flexibility těla.

4. krok: Nastavení z čelního pohledu

Analýza čelního pohledu napomáhá optimalizovat biomechaniku a kinetiku chodu pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v optimální linii a celá dolní končetina měla možnost pracovat jako ideální píst, který se nebude tělo poškozovat, a bude efektivně a pohodlně přenášet sílu do pedálu.

5. krok: Kontrolní návštěva

Součástí procesu je i případná následná kontrola, po týdnu či více v rámci zjištění efektivity absolvovaného procesu a zodpovězení případných dotazů ohledně adaptace na novou pozici, případně drobné korekce.

 

 

Co s sebou:

Věci na kolo (dres, kraťasy, potící tričko, tretry), PERFEKTNĚ ČISTÉ KOLO, PERFEKTNĚ OČIŠTĚNOU OBUV – ŠROUBKY A ZÁMKY U TRETER, jestliže jsou již ošlapané, doporučujeme na měření vzít s sebou nové.

 

Časový harmonogram:

150–180 minut

 

Podmínky pro nastavení dvou a více kol pro jednu osobu:

Druhé a každé další kolo děláme za poloviční cenu standardní ceny Retül Fit nastavení posedu.

 

Fitteři tréninkového centra Alltraining.cz:

RETÜL FIT MASTER nejvyšší možná kvalifikace v ČR – Mgr. Vojtěch Beran

RETÜL FIT kvalifikovaný fitter – Bc. Adam Ptáčník

  .

Revolučním moderním způsobem stanovíme rozbor tělesné kompozice a pomůžeme nastartovat správnou transformaci postavy

Moderní rozbor kompozice je neocenitelnou pomůckou při zjišťování efektivity a dodržování redukčního režimu nebo jen při úpravě stravování a zvýšení pohybové aktivity. Pomocí nejmodernějšího atestovaného body analyzéru Jawon zjistíme, zda člověk jí pravidelně, zda mu neubývá svalová hmota, a naopak, zda redukuje tuky a poměr svalové hmoty se zvyšuje. 

 

Žádnou klasickou váhou nezměříte všechny důležité proměnné. Při pravidelném sledování tak nemůže dojít k mylnému názoru, že člověk, který se snaží jíst dle zásad zdravé výživy a přidá pravidelnou pohybovou aktivitu, nehubne.

Důvody pro vyšetření tělesné kompozice lékařsky atestovaným zařízením Jawon: 

 • změna stravovacích návyků a zvýšení pohybové aktivity
 • správná volba programu vedoucího ke zlepšení zdraví a získání správné tělesné hmotnosti
 • přesné zaměření komplexního výživového a redukčního programu zaměřeného na problémové partie a správné zatížení těla

 

  .

Naše měření

-1000

Na kole správně, zdravě, bez bolesti a s vysokým výkonem! Nastavíme Vám posed na míru a zbavíme Vás všech neblahých pocitů při delší jízdě na kole.

 • Nastavíme optimální polohu na kole
 • Nastavíme efektivní přenos síly do pedálů 
 • Zamezíme poškození zdraví

4990 Kč
3 990 Kč
150–180 min
Objednat
Více informací

Nastavení posedu


Pomocí komplexního programu Retül Fit se Vás budeme snažit usadit na kole pohodlně s efektivním přenosem síly do pedálů tak, abyste se na něm cítili fajn a nepoškozovali si zdraví. Tréninkové centrum Alltraining.cz patří mezi elitní centra s nejvyšší kvalifikací Retül Fit Master, která je zárukou nejvyšší kvality správného seřízení Vašeho kola. Tu oceňují nejen vrcholoví sportovci, ale i řada běžných začínajících cyklistů, kterým zkušení „fiteři“ nastaví správnou pozici na jejich kole tak, aby se cítili pohodlně.


Proč absolvovat nastavení posedu Retül Fit?

 • Optimální poloha na kole (pohodlí, správná aerodynamická poloha, zapracování individuálních anomálií jedince)
 • Efektivní přenos síly do pedálů
 • Zdraví – zamezení poškození pohybového aparátu a zranění

1. A 2. KROK: INTERVIEW A ANAMNÉZA

Každému procesu nastavení, jak nováčka, tak i zkušeného cyklisty, předchází interview s velmi podrobnou anamnézou. Z dialogu a odborného vyšetření získáme cyklistovu historii, informace o prodělaných zraněních, anomálií a cílů, se kterými cyklista na Retül Fit přichází.

3. KROK: NASTAVENÍ Z BOČNÍHO POHLEDU

Při samotném nastavení na kole je cílem stanovit optimální pozici z bočního pohledu, tedy výšku a přední i zadní pozici sedla, délku a úhel představce a nastavení zámků na tretrách. Retül Fit čerpá z informací a sebraných dat při úvodním testu hybnosti a kompletní flexibility těla.

4. KROK: NASTAVENÍ Z ČELNÍHO POHLEDU

Analýza čelního pohledu napomáhá optimalizovat biomechaniku a kinetiku chodu pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v optimální linii a celá dolní končetina měla možnost pracovat jako ideální píst, který se nebude tělo poškozovat, a bude efektivně a pohodlně přenášet sílu do pedálu.

5. KROK: KONTROLNÍ NÁVŠTĚVA

Součástí procesu je i případná následná kontrola, po týdnu či více v rámci zjištění efektivity absolvovaného procesu a zodpovězení případných dotazů ohledně adaptace na novou pozici, případně drobné korekce.

CO S SEBOU:

Věci na kolo (dres, kraťasy, potící tričko, tretry), PERFEKTNĚ ČISTÉ KOLO, PERFEKTNĚ OČIŠTĚNOU OBUV – ŠROUBKY A ZÁMKY U TRETER, jestliže jsou již ošlapané, doporučujeme na měření vzít s sebou nové.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

150–180 minut

PODMÍNKY PRO NASTAVENÍ DVOU A VÍCE KOL PRO JEDNU OSOBU:

Druhé a každé další kolo děláme za poloviční cenu standardní ceny Retül Fit nastavení posedu.

FITTEŘI TRÉNINKOVÉHO CENTRA ALLTRAINING.CZ:

RETÜL FIT MASTER – nejvyšší možná kvalifikace v ČR – Mgr. Vojtěch Beran

RETÜL FIT  kvalifikovaný fitter – Bc. Adam Ptáčník

.

-500

Otestujte svou kondici a zdraví. Poznejte, jak máte správně sportovat a zatěžovat tělo. Otestujeme Vás a navrhneme podněty pro zlepšení.

Stanovíme:

 • Stav aktuální fyzické kondice,
 • AEP, ANP a maximální výkon (TF/w)
 • Rozbor tělesné kompozice
 • % tělesného tuku (kaliper)
 • Sílu plicních svalů
 • Tréninkový program pro zlepšení

2990 Kč
2 490 Kč
20–40 min
Objednat
Více informací

Laktátový zátěžový test – sportovní


Detaily programu:

 • Stanovení aktuální fyzické kondice
 • Stanovení AEP a ANP (W/TF)
 • Stanovení maximální TF
 • Stanovení % tělesného tuku (kaliper)
 • Stanovení podrobné tělesné tělesné kompozice – váha Javon
 • Stanovení síly plicních svalů – Powerbreathe
 • Konzultace výsledků s navržením rámcového tréninkového programu

Při našem zátěžovém testu ověříme tři základní parametry pro výkon:

 1. Funkčnost kardiovaskulárního systému, kdy otestujeme aktuální fyzickou výkonnost.
 2. Zhodnotíme tělesnou kompozici jedince a zjistíme aktuální množství aktivní a pasivní tělesné hmoty (speciální váha, kaliperace).
 3. Otestujeme sílu vdechových svalů, které výrazně ovlivňují ekonomiku výkonu.

Při znalosti správné tepové frekvence a aktuálního fyzického stavu budete vědět, jak tělo správně zatížit, cíleně zvyšovat kondici, redukovat hmotnost či dát pozor, abyste se při závodě nepřetáhli nebo zbytečně nešetřili. Smyslem je získat výchozí bod pro správně navržené zatížení a celkový obraz všech parametrů ovlivňující fyzický výkon.

Smyslem tohoto vyšetření je stanovení přesných tréninkových – tepových i wattových zón pro Vaše správné zatěžování organismu. Získáme i dva zásadní body – aerobní (AEP) a anaerobní prah (ANP) – pro správné řízení tréninku. Vyšetření se skládá ze 4 až 6 stupňovaných zátěží, z nich každá trvá 2–4 minuty (dle výkonnosti testovaného). Po každé zátěži odebíráme kapilární krev (z ušního lalůčku nebo z prstu) ke stanovení hladiny kyseliny mléčné (laktátu) v krvi. Z těchto nashromážděných 4 až 6 hodnot vytvoříme laktátovou křivku a stanovíme aerobní i anaerobní práh a určíme maximální TF. V neposlední řadě se z testu dozvíme aktuální tréninkové zóny, přednosti a slabiny ve Vašem výkonu, které můžete ihned začít odstraňovat správným zatížením organismu.

Vyšetření provádíme na cyklistickém trenažeru Cycleops 400. Vrcholoví sportovci mohou test absolvovat i na vlastním kole za použití speciálního cyklistického trenažeru (POWERTAP – Powerbeam). Běžci u nás absolvují test na atletickém běhátku.


Průběh

Před každým testem si Vás vyzpovídáme, změříme, zvážíme, otestujeme Váš dechový aparát, změříme procento podkožního tuku. Poté následuje zahřátí (rozjetí na kole či rozběhání na běhátku). Krev k analýze laktátu odebíráme z ucha či prstu. Drobný bezbolestný vpich se provádí jen jednou, pro další odběry již v drtivé většině případů není nutné vpich opakovat. Zatížení se stupňuje bez pauzy až do úplného maxima.


Délka testu laktátové křivky je cca 20–40 minut

Po ukončení testu následuje krátká volná jízda – tzv. „vyjetí“.
Poté následuje pauza, během které se můžete osprchovat a převléknout se, a my mezitím zpracujeme test. Dále proběhne společný rozbor výsledků testu formou konzultace s odborníkem tréninkového a rehabilitačního centra Alltraining.cz. Výsledek testu si odnesete jak v tištěné formě, tak bude uložen i v elektronické podobě ve Vašem osobním profilu na Alltraining.cz. 

Revolučním moderním způsobem stanovíme rozbor tělesné kompozice a pomůžeme nastartovat správnou transformaci postavy.

Vhodné pro ty, kteří chtějí redukovat svou váhu, zpestřit jídelníček, zlepšit kvalitu stravování a pohybu. 

 • Měření kompozice
 • Rozbor jídelníčku a sportovní aktivity
 • Měření krevního tlaku
 • Výživové zásady
 • Doporučená aktivita

2 490 Kč
1 kus
Objednat
Více informací

Rozbor tělesné kompozice – výživa


Revolučním moderním způsobem stanovíme rozbor tělesné kompozice a pomůžeme nastartovat správnou transformaci postavy.

Moderní rozbor tělesné kompozice je skvělá pomůcka při zjišťování efektivity, dodržování redukčního režimu, úpravy stravování či zvýšení pohybové aktivity.
Díky němu zjistíme, zda člověk jí pravidelně, zda mu zbytečně neubývá svalová hmota, jestli správně redukuje tuky tak, aby se poměr svalové hmoty zvyšoval. Žádnou klasickou váhou nezměříte všechny důležité proměnné. 

Pravidelné vyšetření Vaší tělesné kompozice je velmi důležité a motivační. Při změně stravovacích návyků a zvýšení pohybové aktivity vidíme všechny změny, které se v těle odehrávají. Při správně zvoleném programu jdou pozitivním směrem ke zlepšení zdraví a správné tělesné hmotnosti. Moderní rozbor tělesné kompozice nám pomáhá přesně zaměřit naše komplexní výživové a redukční programy na problémové partie a správné zatížení Vašeho těla.

Co balíček zahrnuje:

 • vstupní komplexní měření na váze Javon + rozbor a konzultace výsledků
 • rozbor dosavadního jídelníčku, pohybových aktivit a životního stylu
 • měření krevního tlaku
 • obecná výživová doporučení (seznam vhodných, nevhodných potravin, optimální úprava stravování, doporučený denní režim, pitný režim atd.)

Vhodný pro klienty, kteří:

 • mají pár kg navíc (do 5 kg)
 • nemají sice problémy s váhou, ale cítí se unaveně a ne fit
 • si chtějí nechat zkontrolovat svůj dosavadní jídelníček odborníkem
 • chtějí zpestřit svůj jídelníček a nevědí, jak ho optimálně poskládat