Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz
Škola cyklistické techniky

Škola cyklistické techniky

Připravili cyklistickou školu MTB techniky! Nabízíme sportovní kempy VB Mallorca cycling S.L.U., které vám zajistí prvotřídní komfort i prožitek při sportování.

Vyrazte na 3denní či 7denní výukový blok, kde si rychle osvojíte všechna pravidla a dovednosti, užijete si pohodu, sportování a cyklistiku naplno. Postupnými krůčky Vás metodicky naučíme kolo správně ovládat v jakémkoli terénu a podmínkách tak, abyste se na něm cítili jistě a jezdili beze strachu. Po postupném absolvování všech úrovní se během jedné sezóny budete cítit na kole jistí a sjedete či vyjedete i ty největší špeky, které Vám příroda připraví.

Na kemp mohou vyrazit děti od 10 let, které se plně zapojí do tréninkového programu a naučí se správně ovládat své kolo. I ti nejzkušenější a ostřílení se nebudou nudit, mohou se těšit na nové lokality, kde se pod vedením zkušených trenérů a nejlepších závodníků České republiky budou mít vždy co přiučit. Proto na kemp může vyrazit úplně každý – od nejmladšího až po seniora. Od začátečníka až po ostříleného závoďáka s těmi nejvyššími ambicemi. Kempy jsou rozděleny do třech stupňů: BASIC, HOBBY a ACTIVE

Terénní úrovně 

Terénní úroveň BASIC
Základní obtížnost terénu, ve kterém se naučíte ovládat kolo, pracovat s těžištěm a zvládnout základní průjezd terénem. Je určen pro začátečníky, děti a ty, kdo se na kole cítí nejistí.
Terénní úroveň HOBBY
Střední obtížnost terénu. Naučíte se překonávat překážky a nástrahy, se kterými se setkáte na jakémkoli MTB závodě či maratonu. Výběr terénu je určen pro středně pokročilé jezdce.
Terénní úroveň ACTIVE
Náročnější terén zaručí vyšší obtížnost pro středně až výrazně pokročilé jezdce, kteří zvládnou jízdu v obtížném terénu. Je vhodný i pro jezdce, kteří absolvovali úroveň Basic nebo Hobby.

 

Ceník kempů

  • Cena třídenního kempu školy cyklistické techniky vždy zahrnuje celodenní tréninkový program vedený týmem odborníků Alltraining.cz, polopenzi v hotelu či horské chatě (dle ubytování: whirpool, sauna, WiFi), možnost otestovat špičkové modely kol BMCiontové nápoje a výživový balíček Nutrendregenerační služby, služby mechanika na každý den, dres Alltraining.cz, osobní tréninkové konzultace, přednášky a videocoaching. 
  •  sedmidenního kempu získáte navíc úvodní zátěžový test, možnost zapůjčení karbonového silničního kola BMC Teammachine SLR02 na celý pobyt a ještě více regeneračních služeb.

 

Na co se můžete na všech kempech těšit?

Tréninkový program

V praktická část je zaměřena na trénink jízdy v terénu, spojený s výukou správné techniky jízdy na horském kole – přenos těžiště, správná volba stopy, rychlý bezpečný průjezd terénem, sjezdy, výjezdy, překonávání překážek, seskočení a naskočení na kolo, jízda na větru, střídání, jízda v háku a spousta dalších technik. Provedeme kontrolu seřízení správného posedu a věnovat se budete také taktice závodění, kterou využijete při bikovém maratonu. Celý tréninkový program je vedený profesionálními trenéry se snahou odstranit chyby, strach a naučit se správně a efektivně ovládat horské kolo.

Výukový program

Budete také procvičovat správnou techniku a metodiku rozcvičení, posilování a strečinku. Uvidíte i ukázku správného mytí kola a jeho údržby. Budete mít možnost testovat kola BMC a výrobky Garmin, Compex, PowerBreathe.


V teoretické části podrobně rozebereme natočený materiál z tréninku techniky a zúčastníte se přednášek se sportovní tematikou (trénink, výživa, regenerace, péče o kolo a jeho údržba) a besed s pozvanými hosty z řad profesionálních sportovců.


Připravili jsme program i pro malé začínající bikery, které naučíme základy jízdy v terénu.

Pořadatel

  • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U.