Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz

Zítra to začne

Publikováno | Sdílet:

Zítra to začne

Již o tomto víkendu se naplno rozběhne sezóna nejen silničářům, ale i bikerům. Na programu je totiž silniční pohár v Soběslavi (kriterium) a Pičíně (silniční závod) i ČP horských kol v Pardubicích.

Prvním závodem Českého poháru XC začne cyklistický víkend na Kunětické Hoře v sobotu 12. 4. 2008. Nebude chybět plno atraktivních sjezdů, výjezdů, přejezdů a podjezdů (jak se píše na webovkách závodu (https://www.cyklomaratontour.cz/okolopardubic/108/xc-cesky-pohar). Atraktivní sjezd po hradbách hradu vymyslel stavitel trati maratonec Martin Horák tak, aby to neměli závodnici lehké. Mezi závodníky budou jak hobby jezdci, tak i naši profíci v čele s letošními olympioniky. První kategorie odstartují v devět hodin, ženy a juniorky, které byly letos přiřazeny ke kadetům, přijdou na řadu ve tři čtvrtě na dvanáct a elita se vydá na trať ve čtvrt na čtyři. Novinkou je samostatný start juniorů v půl druhé.

Zatímco bikeři změří své síly v Pardubicích, silničáře čekají závody v Soběslavi a v Pičíně. Kromě elitních kategorií se představí i mládež a ženy. Sobotní závody začínají v 10 hodin, v půl druhé se na trať vydají ženy, ve 14:20 junioři a v půl čtvrté muži.
Nedělní klání odstartuje už v devět hodin závodem juniorů, v 10:50 se na okruh vydají ženy a deset minut po poledni muži.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT