Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Tel

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz
Cykloškola Vojtěcha Berana | Silniční kola | Horská kola | Trénink a výživa

E-BIKE - užitečný do každého terénu

Hitem posledních let jsou bezesporu elektrokola, neboli e-biky. Ty se rychle rozšířily do všech kategorií kol a dnes už rozlišujeme městské, trekingové či horské e-biky. Pozadu nezůstala ani elektrokola silniční, a dokonce ani dětská. Elektrokola zkrátka pronikla do všech forem cyklistiky.

Baterie v elektrokolech vydrží dlouho

Jezdec si může při jízdě sám volit přídavný výkon a má tak plně pod kontrolou sílu, kterou mu elektromotor aktuálně pomáhá. S jeho pomocí však nesmí překročit 25 km/h, po jejich dosažení se aktivuje omezovač a motor vypne. Stejně tak se motor odpojí při rychlosti nižší než 6 km/h i v případě, kdy jezdec aktivuje brzdu. Většina baterií v elektrokolech vydrží nabitá kolo dvou hodin intenzivní práce, případně ještě delší čas, pokud jezdec využívá její pomoci méně.

Ovládání elektrokola

Správné ovládání elektrokola se příliš neliší od jízdy na klasickém kole. Měli byste se držet všech principů, které jsme vás učili v Alltraining Cycling Academy, školy technika jízdy na silničním a horském kole. Odlišné ovládání a skryté nebezpečí se může projevit při rychlé jízdě, na kterou nejsou jezdci s nižší fyzickou kondicí zvyklí. Pozor musíme dát zejména při průjezdu zatáček, kdy se nesmí cyklista nechat unést rychlou jízdou. Pozor si musí dát cyklista při rozjíždění, kdy se automaticky sepne motor a elektrokokolo akceleruje vpřed rychleji, než klasické kolo.

Nevýhody elektrokol

Nevýhodou e-biků je jejich váha a při delších výletech i omezená výdrž baterie. Běžná elektrokola jsou velmi těžká, jejich hmotnost se pohybuje kolem 20 kilogramů. Většina e-biků pak má speciální mód pro tlačení, který výrazně usnadní pohyb s kolem v terénu, ale i například sesedání. Ti nejlepší výrobci elektrokol se snaží, aby baterie na kole nebyla vidět baterie a je tak co nejvíce integrována do rámu.

Stejné jako u každého kola, ani u elektrobiku byste neměli opomenout správný servis a údržbu. E-bike byste měli pravidelně mýt, mazat, dofukovat pneumatiky, tlumiče a skladovat ho v suchu při běžné teplotě. Velký pozor je třeba dát na baterii. Tu byste měli po vyjížďce vždy vyndat, nechat ji dobít a dát pozor, aby nebyla ve vlhkém prostředí. Pokud tok uděláte, budete mít jistotu, že před jízdou budete mít elektrokolo stoprocentně připravené s plně funkčním zdrojem energie.

PŘEHLED VŠECH DÍLŮ

SÉRIE CYKLO ZAKLADY

Bezpečnost cyklisty v provozu

LEKCE 1

Bezpečnost cyklisty v provozu

E-BIKE - užitečný do každého terénu

LEKCE 2 - právě hraje

E-BIKE - užitečný do každého terénu

Gravel Bike - skvělým pomocníkem do každého terénu

LEKCE 3

Gravel Bike - skvělým pomocníkem do každého terénu

POJEĎTE S NÁMI NA KEMP!

UŽIJTE SI PŘÍRODU A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

Nejbližší termín:

28.5. - 30.5.21 - Basic - Nové Město na Moravě - APALUCHA

CHCI VĚDĚT VÍC >

CHCETE JINÝ TERMÍN NEBO NÁROČNOST?

Nové Město na Moravě - APALUCHA

28.5. - 30.5.21

Nové Město na Moravě - I PRO CELOU RODINU

6.8. - 8.8.21

Nové Město na Moravě

24.9. - 26.9.21

ZAJEZDĚTE SI NA HORSKÉM I SILNIČNÍM KOLE

6 DNÍ NA KOLE V SRDCI ALP I KRKONOŠ

TÝDENNÍ kombinovaný kemp

23.8. - 27.8.21

Kombinovaný týdenní kemp

VÍC INFORMACÍ

CHCETE VÍC LEKCÍ

POKRAČUJTE NA DALŠÍ TÉMA