Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

Aprílový únor na Mallorce zahájil jarní sérii tréninkových kempů

Publikováno

Začátek února bývá vždy na Mallorce plný překvapení. Na úvod se nám sešla skvělá parta, která najela spousty kilometrů, užila plno legrace s nevšedními zážitky a společně si užila teplé a slunečné počasí okořeněné únorovým aprílem.  

Účastníky prvního kempu jsme přivítali 19. února na Mallorce, kde už byla cyklistická sezona rozjetá v plném proudu. Ihned po příjezdu nikdo nelenil a všichni si vyzvedli již připravená nová kola švýcarské prémiové značky BMC, aby je ještě před západem slunce stihli otestovat a navnadit se tak na další dny strávené v jejich sedlech. Aby byla jízda komfortní, posedy všem odborně nastavil garant všech mallorských kempů Vojtěch Beran.

Protože tým Alltraining.cz chce poskytnout každému z účastníků plný servis a přehled všeho, co je čeká, první večer proběhla seznamovací beseda, kde byly podány podrobné informace k průběhu celého kempu. Kromě toho také každý dostal týmový dres LAWI a bidon od Nutrendu. Pohodovou náladu jsme ztvrdili sklenkou sektu a připili si tak na nadcházející cyklistické zážitky.    

Aby ujeté kilometry byly co nejefektivnější, na Mallorce začínáme každý den rozcvičkou. Zařadíme krátký výběh, protáhneme a posílíme všechny partie a probudíme tak těla do nového dne. Po vydatné snídani se vydáváme vstříc naplánovaným trasám. V prvním bloku únorového kempu jezdíme především po rovince, aby si naše nohy zvykly na šlapání po zimní pauze. Učíme se správně projíždět zatáčky, spurtovat, jezdit plynule ve skupině a hlavně máme radost z pěkného počasí, které nás po většinu dní doprovází.

Na nejedné z etap potkáváme známé cyklisty jako Erik Zabel, Tony Martin či Zdeněk Štybar, kteří se připojují do našeho pelotonu a jsou tak třešničkou na dortu našich jízd.

Aby měl trénink smysl, absolvujeme zátěžový test pod vedením Mgr. Vojtěcha Berana, který poté každému individuálně poradí, jak chytře trénovat a dosahovat těch nejlepších výsledků. Nejde jen o aktivní pohyb, ale komplex skládající se také z regenerace a výživy. Nejen o tom se dovídáme na každovečerních besedách.

Rovinatý blok zakončujeme královskou etapou na nejsevernější cíp ostrova Cap de Formentor a i ti nejmladší z nás točí na cyklo computerech Garmin 210 kilometrů. Po tomto švihu si užíváme den volna a svěřujeme svá těla do rukou masérů a fyzioterapeutů pod vedením Terezy Beranové.

Podle tréninkové koncepce Vojtěcha Berana pokračujeme dalším blokem najíždějí kilometrů, a to převážně v kopcích. Nenecháme se zastrašit ani lehkým deštěm a míříme vstříc jak vrcholům hor, tak našich cyklistických zážitků. Náš vlak se dle výkonosti rozdělil na dvě skupiny, které statečně bojují a ukrajují další a další kilometry. Ti zdatnější poslední den zdolávají horský přístav Sa Calobra a zakončují tak dvoutýdenní trénink etapou, při které nastoupají přes 3000 metrů. Mladší osazenstvo nezůstává pozadu a jejich vrcholem se stává Col de Soller. Aby nedošly nikomu síly, doplňujeme pravidelně energii tyčinkami, ionťáky či gely od Nutrendu.

Vyčerpaní, avšak nabytí endorfiny, novými zážitky a osobními rekordy, se poslední večer loučíme předáním diplomů, a to nejen za účast, ale i za bojovnost, vytrvalost a sebepřekonání. V přátelském duchu vypijeme sklenku mallorského vína a těšíme se jak na nadcházející sezonu, tak na další kemp na Mallorce.

Mallorca pohledem mladíčka Dana

Bylo to tady super. Byl jsem velmi spokojený s Alltraining týmem a jejich službou 24 hodin denně :) Ráno jsem se potrápil na rozcvičce, ale stálo to za to, aspoň jsem se probral. Najel jsem spoustu kiláků na kole (943 km) a můžu tak vyhrávat závody na biku. A taky mi chutnalo jídlo a mám novýho kámoše Tomáše :)... Za rok opět na viděnou! Dan, 14let

kompletní reportáž najdete v naší fotogalerii

MOHLO BY VÁS ZAJIMAT