Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

MTB kemp v Praze plný slunečných paprsků uzavřel letošní sezonu.

Publikováno | Sdílet:

Víkendový kemp v Praze 5.-7.10.2018 a jejím okolí je již minulostí. Vzpomínky však zůstávají, a proto si vše připomeneme v krátké reportáži.

První pražský cyklokemp odstartoval v pátek odpoledne, kdy se na prezentaci v našem tréninkovém a rehabilitačním centru začali dostavovat první účastníci a především účastnice. Po obdržení dárkového balíčku společně s naším „chytrým dresem“ jsme se mohli pustit so zahájení kempu. Úvodní trénink probíhal v nedalekém okolí našeho centra v přírodním parku Draháň-Troja, který naskýtá opravdu velmi rozmanitá místa s krásnými výhledy na Prahu.

Jak už bývá u našich cyklokempů zvykem začínáme od zdánlivě jednoduchých prvků a po ty složité. Dodržujeme metodiku a koncepci Vojtěch Berana, která jde postupnými krůčky kupředu. Jedná se především o základní polohu jezdce a přenášení těžiště na kole vzhledem k povrchu a danému terénu. První den jsme zakončili výcvik projetím brodu, který naše účastníky velmi bavil a bez větších problémů ho všichni překonali. Po příjezdu následoval videocoaching, který odhalil každý neduh nebo správnost provedení jednotlivého prvku.

V sobotu na naše účastníky čekal celodenní program. První půlku dne jsme se pohybovali opět v místním okolí Draháně a okusili jsme místní stezky a stezečky, kde nás čekali překážky v podobě kamenitých sjezdů. Zde už všichni museli dodržet principy, které se naučili, aby vše zvládli bez úhony a to se také podařilo. Následně jsme se už přesouvali do vesnice Máslovice, kde byl přichystaný oběd a po krátké pauze jsme přejeli na XC trať do Beckova, který je nedaleko Prahy. Je ideálním místem pro nácvik a naučení se správnému ovládání kola. Jsou zde prudké výjezdy, sjezdy, kameny, klády, schody či oblíbený pump track.

Na závěr jsme pro naše účastníky přichystali „sranda závod“ na místní trati, aby si vyzkoušeli veškeré principy, které se naučili v ostrém tempu. Po návratu do našeho centra jsme měli nachystanou přednášku o výživě, tréninku a optimálním nastavení kola. Závěrečný den, tedy neděle, se nesla ve speciálním provedení, a tím byla společná vyjížďka na Říp. Tuto vyjížďku Alltraining.cz pořádá již po deváté, byla to velká výzva pro naše účastníky zvládnout téměř 90km jízdy. V balíku téměř šedesáti lidí to svištělo samo.

Celkově hodnotíme první pražský cyklokemp jako velmi vydařený a rozhodně v něm na následující sezoně budeme pokračovat. Počasí vyšlo na jedničku, trasy taktéž a pokroky našich účastníků hodnotíme na 1*. Všem gratulujeme k úspěšném absolvování kempu.

Všechny fotografie naleznete ZDE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT