Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Tel

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

Zavírak sezony KPZ v Ralsku a tři vítězství pro Alltraining.cz

Publikováno | Sdílet:

Zavírak sezony KPZ v Ralsku a tři vítězství pro Alltraining.cz

Aprílové počasí doprovodilo druhý ročník závodu Ralsko MTB Tour České spořitelny s velkolepým zázemím na nekonečné dráze letiště Hradčany a tým Alltraining.cz u toho nemohl chybět. Tři vítězství, taková byla bilance sobotních závodů.

Pokud bychom chtěli najít správnou lokalitou pro zavírák Kola pro život, těžko by se hledolo něco lepšího než bývalý vojenský prostor Ralsko. Stovky cyklistů si přijely užít na letiště Hradčany opravdový letecký den, neboť zdejší rovinaté tratě jsou zárukou pěkně svižného svezení. Pouhých 680 metrů převýšení na 54 kilometrech přinesla hlavní trasa B, takovéto parametry slibovaly velmi rychlý závod, ale zdaleka ne lehký. Boj o celkového vítěze a promáčená trať, prověřila celé startovní pole, kolik sil všem po dlouhé sezoně ještě v nohách zbývá. Nelépe si na dlouhá trase vedl Adam, který dokončil závod na 9. místě v kategorii.

Ve 12:00 odstartovala ve stejných stopách i zkrácená Trasa C s převýšením 480 metrů na 34 kilometrech, kde pro letošní sezonu má tým Alltraining.cz své nejsilnější zastoupení.  Shodná byla střední část trasy, takže se rozhodovalo především na obou kopcích, vynecháním rovinatých pasáží se nejednalo o až tak rychlou trasu jako u Béčka. Nejlépe si s tratí popral Oliver, který zvítězil mezi kadety, a celkově dojel i s defektem na dobrém 24. místě celkového pořadí.  Katka tentokrát dojela na 5. místě v kategorii.

Letošní novinka, Hradčanský sprint České spořitelny. Na krátké, cca 300 metrové trati se prakticky po celý den, mimo 1,5 hodinové polední přestávky na oběd, případně na závod, mohli utkávat na čas úplně všichni, kdo se zúčastnili závodu na jakékoliv trati. Vstupenkou bylo pouze startovní číslo na řídítkách a odhodlání dostat ze sebe všechno na dlouhé betonové rovince s otočkou. A zde Alltraining.cz bral celkové vítěze, jak mezi ženami, tak i mezi muži. Tereza Beranová a Adam Ptáčník, ukázali, že sprinterské vlohy stále mají.

Své závodní učinkování v jubilejním dvacátém ročníků ukončila také celé řada svěřenců Votěcha Berana. Nejvýznamější stopu v letošním ročníků zanechal dlouholetý svěřenec Filip Rydval, který v absolutním pořadí obsadil nepopulární 4. místo, ale ukázal a potvrdil svůj potenciál. Všichni znovu potvrdili, že chytrý trénink přnaší své ovoce své o tom může řict Vlaďa Čebiš, kerý urputně bojoval celou sezonu v našich barvách a vzorně reprezentoval na každém závodě. Dalším do řady poctivců se řadí také Míra Bach, který by mohl byý příkladem pro mnohé co říkají, že neco nejde. Velký respekt před ním, jak se v letošní sezone posunul a co všechno dokázal, Míro tleskáme Ti. Ještě bych na závěr chtěl jmenovat Zdeňka Víta, ketrý svádí neutuchjící boj se svým zeťem a výsledkovou listinou se dere rok od roku výš.

TRASA B

9./76. Adam Stibal, 2./16 Nebeský Tomáš, 31./116. Jiří Kolář, 51./173. Lubor Kosička, 107./307. Vladislav Čebiš, 120./343. Křeček Vlastimil

87./267. Bach Miroslav

 

TRASA C

1./24. Oliver Lang, 10./43. Tomáš Tichý, 9./69. Vít Zdeněk, 17./71. Tomáš Puhlovský, 5./145. Kateřina Kotrčová, 4./39. Daniel Mlejnek

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT