Alltraining.cz Superbiker se představil na Orlíku v plné své kráse. V nádherném letním počasí byla radost závodit a my jsme to s naším projektem chtěli posunout pro jednoho šťastlivce o několik levlů dál.

" />
Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

SuperBiker a Traséři si užili letní sobotu na Orlíku

Publikováno | Sdílet:

SuperBiker a Traséři si užili letní sobotu na Orlíku

Projekt Alltraining.cz Superbiker se představil na Orlíku v plné své kráse. V nádherném letním počasí byla radost závodit a my jsme to s naším projektem chtěli posunout pro jednoho šťastlivce o několik levlů dál.

Tentokrát se usmálo štěstí na začínajícího cyklistu amatéra Tomáše, který si mohl užít profesionální služby našeho tréninkového a rehabilitačního centra. Po obligátním představení a předání našeho „chytrého“ dresu jsem se rozhodl Tomáše trošku vyzpovídat, protože po závodě spěchal a nestihl by rozhovor přímo na podiu. Tak rozpovídal o tom, jak se k cyklistice dostal a co všechno ho motivuje jezdit závodit na horských kolech. Čtěte níže, protože z toho vznikl velmi zajímavý rozhovor.

Sportuješ už od malička?

Ano od dětství jsem byl vedený k pohybu, ale spíše všeobecně než nějak cíleně.

Co tě na sportu baví?

Jak jsem už říkal, sportuji od mala a tak nějak to ve mně zůstalo i nadále. Chci si zejména po práci vyčistit hlavu a cyklistika je tím nejideálnějším prostředkem, zejména ta horská, v lese je klid a to mě hodně baví.

Co tě žene stále kupředu, chceš si něco stále dokazovat?

Abych řekl pravdu, když nad tím tak přemýšlím, takovým největším motorem pro mě je asi adrenalin. Dříve jsem jezdil na motorce, pak jsem jezdil i automobilové rally a to bylo super, jen člověk za ten víkend „vyhodí“ několik desítek tisíc a to si pak člověk rozmyslí.. Takže jsem začal jezdit na kole. Myslím, že to má několik mnoho pozitiv. Když si najdete pořádný sjezd je to pořádný adrenalin.

Měl si někdy nějaké zranění?

Naštěstí se mně vyhýbají, ale s rodinou si musím dávat už vetší pozor. Smích 

Traséři

Uplynulou sobotu na již tradičním závodě Kolo pro život nemohl chybět projekt Chytrý trasér. Tentokrát startovali dva na trase jeden na kratší C a na delší trase B.

Trasér s označením 1 jel dlouhou trasu B a nebyl jím nikdo jiný než Adam Ptáčník, který je v této roli už zkušeným mazákem a přesně ví co a jak. Nicméně i tak ho vždy něco nebo někdo překvapí a nebylo tomu jinak ani na Orlíku. Adam: „Byl jsem rád, že se konečně udělalo hezké teplé počasí pro cyklistiku jako dělané a tak i já jsem byl natěšený na „závod“. Byl jsem velmi překvapený velmi ostrým tempem hned od stratu po asfaltu, jak tam všichni dřou ty těžké převody. Každý by si měl uvědomit, že optimální kadence je základem úspěchu v každém závodě.

Dále se mně líbilo, jak se střídali rychlé šotolinové sjezdy s technickými pasážemi, které dělali mnohým účastníkům velký problém. Zejména, těm, kteří se křečovitě drží řídítek a jsou na svém biku hrozně ztuhlí. V druhém kole byl vidět, jak velké většině závodníků dochází síly a nabylo to ničím jiným než podceněním jídla a pití, rozdal jsem mnoho gelů a výživy, kterou vezu vždy navíc s sebou. Jinak to byl velmi povedený závod a už se těším na další!"

Alltraining.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT