Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz
Seřízení správného posedu na kole: Jak na kole sedíte, tak na kole jedete

Seřízení správného posedu na kole: Jak na kole sedíte, tak na kole jedete

Publikováno

Sezóna pozvolna rozjíždí na plné obrátky, všichni se vrháte do tréninku na kole s touhou zvýšit svoji výkonnost a uspět na závodech, jak jen to jde. Pracujete na své kondici, najíždíte první závodní kilometry, získáváte potřebnou sílu, kopce se vám zdají stále menší, chuť do závodění je naopak větší a větší. Naše otázka do začátku nové sezóny zní: Jak se vám sedí?


Proč je dobré využít doplňků BG fit programu - sedlo, vložky a rukavičky

Publikováno

Chcete se na kole cítit pohodlně? Bez otlaků, brnění či píchání při vašem cyklistickém výkonu? Ke správnému posedu, který získáte nastavením BG FIT programem, je dobré využít i správně anatomicky tvarovaných doplňků z řady BG (body geometry). Nezapomeňte proto správně vybrat sedlo, vložky do treter, rukavičky, či úměrně nakloněný představec dle vašeho individuálního posedu. Mnohé vám ulehčí doplňky Specialized, které jsou v Alltraining.cz plně k dispozici a pro každého cyklistu vás v podstatě na míru.Trénink s výkonem V. - Vylepšujeme kvalitu tréninku pomocí Wattmetru

Publikováno

Společným zaklínadlem Wattmetrů v cyklistice je očekávaná vyšší účinnost tréninku díky znalosti a uplatnění Wattových údajů. O tom jak to vypadá v praxi a v čem konkrétně lze jednoduše a okamžitě zkvalitnit trénink pomocí Wattmetru budeme hovořit v dalším pokračování našeho seriálu o trénování s Watty.


Trénink s výkonem II. - Křivka kritického výkonu pohledem wattmetru

Publikováno

Pro dosažení maximálního tréninkového efektu při tréninku s Watty je velmi důležité, ostatně stejně jako při tréninku s tepy, znát svoje funkční předpoklady, neboli prahové hodnoty. Čím je v tepech vyšetření funkčních prahových hodnot, tedy aerobního a anaerobního prahu, tím je ve Wattech hodnota takzvaného kritického výkonu.


Trénink s výkonem I. : Wattmetr - móda nebo revoluce?

Publikováno

Do výkonnostní cyklistiky pronikly před nedávnem přístroje na sledování Wattového výkonu jezdce, lidově zvané Wattmetry. Jedná se o módní trend, nebo revoluci v řízeném tréninku? V následujících odstavcích se pokusíme uvést některé jejich podstatné charakteristiky, abyste si mohli sami utvořit názor o jejich významu pro vaši přípravu.