Pošlete nám svůj dotaz
Pošlete nám svůj dotaz

Jméno *

E-mail *

Tel

Váš dotaz či zpráva *

Odeslat dotaz

Vydařená premiéra trasérů na všech tratích se vyšla na jedničku

Publikováno | Sdílet:

Vydařená premiéra trasérů na všech tratích se vyšla na jedničku

Ani na prvním závodě seriálu Kolo pro život nemohl chybět projekt od Alltraining.cz Chytrý trasér. Jako novinkou pro letošní sezonu je nasazení traséru do všech závodů včetně trasy D (fitness jízda).

Protože počasí bylo pro cyklistiku jako stvořené, sešlo se zde mnoho zapálených cyklistů a cyklistek nejrůznější úrovně od úplných začátečníků po úplné profesionály.  Já jako trasér číslo 3. jsem se vydal na trasu D a odstartoval jsem novinku pro tento ročník.

Jako bývalý profesionální cyklista jsem již od stratu a po prvních rozhovorech před výstřelem zjistil, že mě dnes nebude čekat lehký úkol. Mnoho rad jsem rozdal již před samotným startem závodu, zejména co se táče výživy a rozvržení tempa.

Hned po startu jsem začal rozdávat rady, především o správné volbě převodu, které se dopouštěla velká většina všech účastníků.  Správně zvolený převod roztáčí nohy a tomu říkáme tzv. kadence šlapání, která je velmi důležitá, ať se jedná o optimální průchod terénem, správný svalový tonus a spoustu dalších faktorů, které se nesmí zanedbat. Moje rady se okamžitě shledaly s velmi kladnou odezvou a poděkování bylo hezkou odměnou.

Dalším velmi častým jevem bylo špatné nastavení výšky sedla. Na tuto věc jsem pouze upozorňoval vzhledem k tomu, že jsme jeli závod. Nastavení kola zvláště výška sedla a mnoho dalších věcí je velmi důležitou věcí, nad kterou by se měl zamyslet každý, kdo jezdí na kole, protože zdraví máme jen jedno a ve spoustě případů stačí několik odborných rad a předejde se mnoha zdravotním problémům.

Celkově bych zhodnotil moje vystoupení jako velmi pozitivní a budu se těšit na další jízdu v Hustopečích.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT